CASTENRAY PAKT ACHTSTE PUNT Bijeenkomen 10 oktober a.s. om 18.30 uur bij Cafe Hesen om naar de receptie van Jac en Truus Hesen - Kuypers te gaan ter gelegenheid van hun 25 jarig huwelijksfeest DIS is er vorige week niet in geslaagd het verslag van BEVO - Castenray in de Schans te publiceren. Volgens boze tongen omdat Castenray verloor. Uiteraard is dit niet waar. Het verslag is ergens bin nen het bestuur blijven steken omdat het daar eerst gecensureerd dient te worden. Blijkbaar had men het te druk met andere zaken en werd de rotsvast© deadline (uiterlijke inlevertijdstlp dinsdagavond 19.00 uur) simpelweg niet gehaald werd. Wil iemand alsnog het verslag lezen dan kan hij via internet in loggen op de homepage van Jan Arts, adres http://svc.voor.zitter.nl. Al met al was het ontbreken van BEVO - Castenray in de schans nog niet zo'n ramp want wie de ochtend na de wedstrijd het dagblad opensloeg vond een halve pagina verslag inclusief foto met daarop René "dames, ik ben nog w/" Marcel!is. DIS heeft weinig meer aan dat verslag toe te voegen, al vinden we wel dat Castenray afgeschilderd werd als favoriet wat natuurlijk onzin is. Dit brengt ons bij de wedstrijd Castenray - Griendtsveen. Hier bleek dat Castenray absoluut geen titelkandidaat is. Evenmin ais Griendtsveen dat al een jaar of tien aantreedt met dezelfde speiers. Ds gemiddelde leeftijd van de gasten lag vele malen hoger dan die van de selectie van trainer Loek Ncoyen. Het had alle kanten op kunnen gaan afgelopen zondag. Al met al was Griendtsveen de betere ploeg, de beste kansen waren uiteindelijk voor Castenray. Als Castenray in de eerste helft een achterstand had opgeiopen was dat zeker niet onverdiend. Griendtsveen was veel feller en leek meer voor de drie punten te gaan dan d© thuisclub. Op zich niet vreemd wanneer men bedenkt dat de mannen uit de Pee! twee maal achter elkaar flink klop hebben gekregen. Vooral dankzij uitblinkers doelman Rob en links-back René hield Castenray ds brilstand op het scorebord. Na de rust leek een Griendtsveense treffer een kwestie van tijd. Opnieuw was het Rob die dit voor kwam, maar ook Jos Derix zette net op tijd zijn been en daarmee een stokje voor de tegentreffer. S.V.C. hield de druk ongeveer een kwartier vol toen de gasten gas terug namen en Castenray iiet aanvallen. Het niveau was niet best, maar de spanning was zoveel groter. Opmerkelijk was dat aan beide zijden zeer slordig werd omgesprongen met vrije trappen, een meter of 18 voor het doel. Het aantal comers was ook behoorlijk, maar zelden gevaarlijk. De beste kans van de wedstrijd was voor Ivan die na goed storen de bal ter hoogte van de middenlijn kon onderscheppen en alleen naar de doelman mocht spurten. Beheerst plaatste hij de bal langs de zwakke keeper, helaas ook naast het doel. Kort daarna mocht Marcel het proberen, weliswaar vanuit een scherpere hoek. Zijn inzet stuitte op de knieën van de Griendtsveen-goalie. Na enkele hilarische momenten voor het Castenray-doel besloot de scheidsrechter er een einde aan te maken en graaide S.V.C. 1 het achtste punt binnen. Daarmee staat het gedeelde vierde, uiteraard nog steeds een geweldige prestatie. Wie naar de rest van de ranglijst kijkt ziet dat Castenray zo'n beetje alle laaggeklasseerde teams gehad heeft. Dat wil zeggen dat Castenray goede zaken gedaan heeft, want dat zijn nou net de tegenstanders waar de punten van gehaald moeten worden. Zondag spelen de biauwwitten tegen de Duitse grens op het sportpark van Siebengewald. Waarschijnlijk is dit een tegenstander die vergelijkbaar is met BEVO: geroutineerder. Hopelijk beseffen de spelers dat een klasseverschil gecompenseerd kan worden met een portie extra vechtlust. Dit bleek ooit tegen een Guttecoven 1 te werken, waarom niet tegen Stormvogels 1. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 17