L.V.B. Betreft: Jhema-avond "Donor worden, dat doe ie voor elkaar" 1S d00r het de Wet OP Orgaandonatie (WOD) aangenomen. In de WOD worden regels gesteld over het ter beschikking stellen van organen bij leven en na overlijden. De m werking treding van de WOD verloopt in fases. In 1997 worden 0.a. de regels van kracht die betrekking hebben op het verbod van handel in organen, op donatie bij leven, het ziekenhuisprotocol en de hersendoodprotocol. Begin 1998 zal het centrale registratiesysteem operationeel zijn. In de praktijk blijkt dat het publiek met een groot aantal vragen en onduidelijkheden Onduidelijkheden en (emotionele) misverstanden die tot gevolg hebben, dat te weinig mensen daadwerkelijk blijk geven van hun bereidheid om na overlijden organen/weefsels af te staan voor transplantatiedoeleinden. Om hier wat duidelijk in te krijgen nodigt het Kringbestuur alle LVB-leden uit op onze thema-avond van 15 oktober a.s.. Deze wordt gehouden in zaal De Gelderkoel Heidseweg 72 te Heide (tel.0478-584721). Aanvang: 20.00 uur. De Stichting Orgaan- en weefseldonorvoorlichting komt deze avond voor ons verzorgen, die er alsvolgt uitziet: 1. Inleiding, waarin aandacht voor aspecten als: - doelstelling/voorlichtingsactiviteiten Stichting Donorvoorlichting - belang van orgaan-/weefseldonatie na overlijden voor iedereen - om welke organen/weefsels gaat het - meest voorkomende onduidelijkheden (verschil orgaan- en weefseldonatie, leeftijd, opbaren en afscheid nemen, rol nabestaanden) - Wet op de orgaandonatie 2. Vertoning voorlichtingsfilm "Het Rode Testament" 3. PAUZE 4. Beantwoording vragen/discussie Hapjes-avond 15 okt. a.s.. Op 15 okta.s. komt mevr. Janssen weer in de Wis om voor ons te kokkerellen vanaf 20.00 uur. Dit jaar is er gekozen voor pasta's. Zij maakt weer een viertal schotels klaar, die we na afloop zoals gewoonlijk ook mogen proeven. Ook zorgt zij voor de recepten, zodat wij daar thuis ook mee aan de slag kunnen. Wij vragen voor deze avond een kleine eigen bijdrage. Hoe groot dat bedrag is hangt af van het aantal geinterresseerden, dus dat hoor je op die avond. In verband met de hoeveelheid ingrediënten die nodig zijn, is het nodig dat u zich voor deze avond opgeeft, en wel bij Hariet Hendrix, tel. 571792. Opgave is mogelijk tot 13 okt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 14