Omgaan met depressie' cursus voor 60-piussers Cursus 'Kleurgeven aan een grijs bestaan' TE KOOP Voetbalschoenen maat 44 tel. 571495 - 8 - Inleiding In november start de RIAGG Noord-Limburg opnieuw met een cursus voor ouderen die last hebben van depressiviteit en die hiermee willen leren omgaan, ledereen voelt zich weieens verdrietig, bv. bij tegenslag of ziekte. Soms blijft die somberheid langdurig bestaan, dan lijkt alles kleurloos en heb je nergens meer plezier in. Je kunt dan soms ook andere klachten krijgen, zoals slaapproblemen, eetproble men, moeheid of schuldgevoelens. Bij ouderen heeft die somberheid vaak te maken met ingrijpende veranderingen in hun leven, zoals het wegvallen van mensen in de omgeving, achteruitgang van de gezondheid of verandering van woonomgeving. De cursus 'kleur geven aan een grijs bestaan' is bedoeld om deelnemers te helpen om depressieve gevoelens aan te pakken. Een echte cursus, géén therapie De cursus "Kleur geven aan een grijs bestaan" is een echte cursus. Het is geen gespreks groep of psychotherapie. Er wordt niet gesproken over de "jeugd" of het diepste innerlijk. In de cursus wordt uitgegaan van de situatie zoals die nu is en wordt aangegeven op welke wijze de stemming te verbeteren is. De cursus is niet bedoeld voor mensen die recent hun partner hebben verloren, omdat deze cursus niet de passende hulp biedt voor rouwverwerking. Praktische cursusinformatie De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van twee uur. Er kunnen ongeveer acht ouderen aan deelnemen. Voor deelname aan de cursus wordt een kleine bijdrage van f 20,—, in verband met materiaalkosten, gevraagd. Voordat de cursus begint, krijgt iedere deelnemer een kennismakingsgesprek met de cursusleiders. Daarin wordt informatie gegeven en bekeken of de cursus inderdaad een antwoord kan bieden op de specifieke vraag van de oudere. Bovendien kunnen belangstellenden zich dan zelf een beeld vormen van de cursus en bepalen of men hieraan wil meedoen. De cursus wordt gegeven door twee begeleiders, te weten: mw. Patty Broekman (geronto-psycholoog, afd. Preventie en Dienstverlening} dhr. Hans Meester (sociaal psychiatrisch verpleekundige, afd. Ouderen). Voor meer informatie kunt u met één van hen contact opnemen, tel. 077-3550222. Patty Broekman Riagg Noord-Umburg Postbus 368 5900 AJ Venlo Tel. 077-3550222 Fax 077-3543604

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 8