S.O.S. telefonische Hulpdienst \Vj j\ VERHUISBERICHT I - 2 - ER OVER PRATEN HELPTV Nachtdienst bij de S.O.S. Telefonische Hulpdienst is iets heel speciaals. De wereld wordt dan verkleind tot de telefoonkaner die door de schemerlam pen een warme en intieme sfeer uitstraalt. Ik zit net te bedanken dat de stad slaapt, als de telefoon gaat... Een vrouwenstem informeert bezorgd of ze me niet wakker gemaakt heeft. Natuurlijk is dat niet het geval. We zijn er immers om gebeld te worden. En natuurlijk kan ze met me praten. Ze kan niet slapen. Eergisteren heeft ze een programma op TV' gezien dat haar erg aangegrepen heeft. Ze kan het niet van zich af zetten en misschien als ze even met iemand ander praat... Als ik haar vraag om wat voor pro gramma het ging, vertelt ze dat er mensen geïnterviewd werden over hun leven. Een wat of wie heeft haar dan zo getroffen. Ze aarzelt even, voordat ze antwoordt. Het was een verhaal van een jonge vrouw, die vertelde over de hand met haar familie. Een heel blij verhaal eigenlijk, omdat dit band zo hecht en zo warm was Haar stem klinkt, alsof ze het heeft over een droom, iets waarnaar ze ver langt. Als ik dat tegen haar zeg, begint ze te huilen. Ais het snikken wat bedaard, vertelt ze dat zij zo'n band nooit ervaren heeft. Maar zo snel het kon is ze zelfstandig gaan wonen en heeft ze ai het contact met haar fami lie verbroken. Nu heeft ze het goed. Ze heeft een man, 2 leuke kinderen en een grote kennissen- en vriendenkring. "Eigenlijk ten ik heel gelukkig", zegt ze. Ze denkt ook nauwelijks aan haar familie. Ze wéét dat het niet klikt tussen hen, ze wéét dat ze niets te verwachten heeft. En dan toch, door zo'n TV programma... We praten over verwachtingen en dromen waarvan je veet dat ze niet reëei zijn. Over het verlangen om ergens bij te horen. We praten er over dat je kunt accepteren dat bepaalde zaken eenmaal niet te veranderen zijn, maar dat je desondanks ook verdrietig kunt zijn als je beseft hoe het had kunnen zijn. Na ongeveer een uur neemt ze afscheid. "Het was eer. waardevol gesprek", zegt ze. Als ik de telefoonhoorn neerleg, bedank ik dat dat ook voor mij geldt. De S.O.S. Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar op het telefoonnummer 077 - 3548888. Dit nummer staat ook op de achterkant van het telefoonboek. M.I.V. 6 september 1997 P.J. Poels-Vissers Zorgcentrum Het Schuttersveld" Bergweg 2, kamer 313 5801 EG Venray. Tel. 0478 - 553532 i s

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 2