CASTENRAY ALSNOG NAAR SE KLASSE Wie had gedacht dat de eindspurt in de competitie promotie tot gevolg zou hebben en niet de nacompeti- tie waar iedereen een half jaar naar toe heeft kunnen leven. Uit de laatste zes wedstrijden werden nog snel even 14 punten gepakt zodat Castenray één puntje boven T O P als derde eindigde in de competitie. Dat bleek achteraf net genoeg te zijn want wat was het geval. Op de valreep bleken er nog twee plaatsjes in de 5e klasse over te blijven. De KNVB. heeft daarom snel vier 6e klassers opgetrommeld die om deze twee plaatsen mochten vechten. En omdat Castenray het hoogst eindigde in de 6e klasse D die nog niet in de prijzen was gevallen (Heibloem kampioen, D.I.S. win naar nacompetitie) konden de voetbalschoenen weer uit het vet worden gehaald. Er moest één wedstrijd gespeeld worden waarvan de winnaar zou promoveren. In alle ijl werd de selectie weer verzameld en een extra training ingelast. Tegenstander was Guttecoven nabij Sittard. Een Midden-Limburger die tweede eindigde in hun competitie met maar liefst 82 punten en die twee periodetitels in de wacht sleepte. Ook zij redden het niet in de nacompetitie. De laatste wedstrijd ging met 2 - 1 verloren terwijl ze aan gelijkspel genoeg hadden Op papier geen makkie dus. Waar Cas tenray zich ook snel van bewust was, was het feit dat voetbal lééft in Guttecoven. Op het neutrale sport park van Haelen zaten al zo'n 20 supporters met spandoeken en toeters de warming-up van de spelers te bekijken. En gaande weg groeide dit aantal tot ongeveer 100. Castenray daarentegen had een kleine twintig aanhangers achter zich staan. Toch nog een heel aantal gezien de plaats en tijdstip van de wed strijd. Al snel na het eerste fluitsignaal bleek dat Guttecoven de beter voetballende ploeg zou zijn. De bal liep bij hun wat vlotter rond en er liepen enkele spelers bij met een gave traptechniek. Castenray compenseerde dit met een extra portie vechtlust En zowaar, het werd al vrij snel 1 - 0 voor de blauwwitten. Een lange bal van John werd door twee verdedigers gemist zodat Marcel alleen op de doelman af kon. Beheerst schoot hij van dichtbij raak. Toen bleek ook meteen waar bij Guttecoven de zwakke plek zat in de verdediging Dit bleek even later nog een keer toen een verdediger onnodig veel risico nam (of was het onkunde?) en de bal tegen eigen paal kopte. Maar nogmaals, de roodzwarten waren aanvallend gevaarlijk en moesten op zoek naar de gelijkmaker. Het duurde een tijdje voordat de Castenrayse defensie het eerste steekje liet vallen en Guttecoven mocht scoren. Castenray reageerde goed door meteen door te drukken en zich niet in te graven. Vlak na de gelijkmaker zette Ivan de stand weer in het voordeel van S.V.C.: Marcel ontving de bal, behield het overzicht en schoof de bal direkt op Ivan. Ook hij kwam oog in oog te staan met de doelman die andermaal het nakijken had Op dat moment had Castenray de voorsprong kunnen uitbou wen via Marcel en Ronnie. Eerstgenoemde zag de doelman dit maal wel zijn werk goed doen en laatstge noemde schoot naast na waarschijnlijk de beste counter uit de wedstrijd. In de tweede helft liet Castenray Guttecoven wat meer komen, maar echt gevaarlijk werd het niet. Echt gevaarlijk leek het ook niet toen Castenray de bal niet goed wegwerkte uit de verdediging. De kleinste en gevaarlijkste speler van Guttecoven wist uit die situatie toch de gelijkmaker te scoren. Voor de tweede maal kwamen de Midden-Limburgers langszij en bij de Noord-Limburgers leek het geloof in een goede afloop te verdwijnen. Tot een kwartier voor tijd. Twan ging een één-twee aan met Ivan, passeerde een speler en haalde schuin voor het doel uit. De bal gleed half onder de doelman door en bleef vlak voor de doellijn liggen. Een toegesnelde verdediger zou de bal in alle rust weg hebben kunnen werken maar raakte om één of andere reden zwaar in paniek. Veel te gehaast wilde hij de bal uit de doelmond trappen maar schoot via de binnen kant van de paal in eigen doel. Voor de derde keer moest Guttecoven een achterstand proberen weg te werken en vooral na zo'n tegen treffer zakte de moed toch enigszins in de schoenen. Dat bleek ook wel want het vervolg van de wedstrijd was zonder veel kansen alleen nog maar spannend. Het inbrengen van een extra spits hielp Guttecoven niets meer. Het was zelfs Ivan die de wedstrijd 5 minuten voor tijd had kunnen beslissen. Dat zijn schot vlak langs ging was achteraf gezien niet eens zo erg want toen was het eindsignaal van de scheidsrechter juist zoveel mooier, zoveel verlossender. Een hoopje blauwwit lag feest te vieren terwijl her en der ver spreid een speler van Guttecoven lag die de zoveelste teleurstelling van dit seizoen aan het verwerken was. Vreugde en verdriet vlak bijeen op het Haelense sportpark. Castenray was naar Haelen afgereisd zonder al te veel voorstellingen. Daarom was de druk bij de spelers niet zo groot en konden de blauwwitten veel ontspannender voetballen Nogmaals, Guttecoven speelde technisch beter, maar de inzet die Castenray daar tegenover zette leverde uiteindelijk de meeste kansen, de beste kansen en de overwinning op. Castenray komt volgend seizoen dus oude bekenden tegen zoals America en Griendtsveen En natuurlijk ook D.I.S waartegen ongetwijfeld weer de meest beladen wed strijden gespeeld zullen worden. Het seizoen is nu eindelijk voorbij. In totaal 29 officiële wedstrijden leverde op de valreep toch nog een onverwacht feestje op. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 9