CASTENRAY DERDE IN COMPETITIE - 12 - De competitie voor Castenray zit erop. Afgelopen"zondag werd de laatste wedstrijd gespeeld thuis tegen Geysteren. Door de 3 - 1 overwinning werd S.V.C. derde en moest het S.V.V.H. en D.I.S. voor zich laten. Voor beide ploegen stond er eigenlijk niets meer op het spel, behalve dan dat Castenray zich op de derde plaats kon blijven handhaven. Het duel verliep dan ook erg sportief en ging zeker in het eerste half uur gelijk op. Op het zeer slecht bespeelbare veld werd veelvuldig balverlies geleden en ook de vrij harde wind maakte het er niet gemakkelijker op. Castenray mocht als eerste sco ren. Via een paar mooie combinaties werd Paul gevonden die de hoek voor het uitzoeken had: 1 - 0. Geysteren ging op zoek naar de gelijkmaker en vond die ook na eerst een paar kansen gemist te hebben. Met de wind in de rug mocht Castenray aan de tweede helft beginnen. Castenray probeerde meer te gaan voetballen wat aardig lukte. Dit leidde tot een licht veldoverwicht al was het Geysteren dat dc beste kansen kreeg. Een mooie dieptepass van Steffan leidde echter tot de tweede goal van S.V.C. Marcel werd weggestuurd en zijn voorzet was zelfs zo precies dat nie mand er meer aan hoefde te komen: 2-1. Hierna was het eigenlijk wel gebeurd met Geysteren en de wedstrijd, terwijl Castenray toch nog één keer scoorde. Een perfecte voorzet van Marcel werd door invaller Ed beheerst in de korte hoek gewerkt: 3-1. Geysteren besloot twee van zijn spelers te huldigen in verband met hun verdienstelijke loopbaan in het eerste elftal. Verder gebeurde er weinig meer zodat de scheidsrechter affloot en Castenray voor het tweede opeenvolgend jaar bij de eerste drie eindigde. Dit wat betreft de competitie van het seizoen 1996/1997. Castenray mag opnieuw terugkijken op een geslaagd seizoen: er werd wéér een periodetitel in de wacht gesleept en de derde plaats op de ranglijst mag er dus ook zijn. Castenray presteerde dit seizoen zelfs beter; gemiddeld 1,85 punt per wedstrijd vergeleken met 1,33 het jaar daarvoor. Maar seizoen 96/97 was vooral een vreemd seizoen. De vliegende start hielp Castenray al na zeven wedstrijden aan de eerste perio de. Toen kwam er een einde aan de lange ongeslagen reeks in competitieverband (van 26-11 1995 tot en met 20-10-1996). De uitwedstrijd tegen T.O.P. werd het begin van een onverklaarba re inzinking. Een inzinking die Castenray een wedstrijd of 6 geleden pas weer te boven is geko men. Uit deze laatste 6 wedstrijden werden namelijk nog 14 punten gepeurd. Typerend voor dit seizoen zijn de vele gelijke spelen. Maar liefst negen keer eindigde een strijd onbeslist. Van in totaal 26 competitiewedstrijden gingen er maar vier verloren en resten er dus nog 13 overwin ningen. Opvallend hieraan is dat S.V.C. gemakkelijker uit wint dan thuis want 8 van deze over winningen werden op andermans sportpark behaald. De goals. Er werd 51 keer gescoord, wat een gemiddelde betekent van bijna twee, een beetje minder dan vorig seizoen. 26 keer moest doelman Roel het leer uit het net vissen, een saldo dus van +25. Tevens opmerkelijk is dat verreweg de meeste van deze 77 doelpunten in de eerste en laatste zeven wedstrijden gemaakt werden. Midden in de competitie zit dus dat vreemde dipje. Laten we eens kijken wie er verantwoordelijk waren voor de doelpunten. Riant bovenaan staat Ivan met 12 doelpunten. Daaronder komen maar liefst 12 spelers die ieder hun aandeel hebben: Ivan Maes 12 Ronnie van Osch 5 John Versteegen 1 Twan Fleurkens 6 Steffan Weijs 3 Paul Büddiger 1 Marcel Dinghs (Gzn) 6 Denny Wismans 2 Ed Classens 1 Marco Classens 6 Marcel Dinghs (Tzn) 1 Eigen goal 1 Jos Heidens 5 Sander Dinghs 1 Tot zover het overzicht van de competitie 96/97. Want met 26 wedstrijden achter de rug gaat het echte werk nu eigenlijk pas beginnen: de nacompetitie. Deze wordt uitgevochten door drie teams. Morgen (donderdag 8 mei) gaat de eerste wedstrijd van start: Castenray - D.I.S. De vol gende tegenstander zal Nunhem zijn. Wanneer Castenray deze tegenstander treft hangt af van het resultaat van donderdag. Ofwel komende zondag (bij gelijkspel of verlies), ofwel zaterdag voor Pinksteren. Hieruit blijkt hoe belangrijk het is om donderdag te winnen, want dan speelt Cas tenray de laatste wedstrijd van deze nacompetitie en houdt het alles in eigen hand. Dus laten we hopen op fatsoenlijk weer en grote steun van het Castenrayse publiek: Donderdag 8 mei om 16.©O mar; Castenmy - D.L8 DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 12