DORPSRAAD Beste inwoners van Castenray. In de algemene jaarvergadering van 21-04 jl. is afgesproken dat de Dorpsraad niet meer het complete jaarverslag van het voorbije jaar opleest. In plaats daarvan zal het voortaan voor de verga dering gepubliceerd worden in de Schans. Bij deze nog het jaarverslag van 1996. *Bestemm1ngspl©n Dorpsraad Castenray heeft de ontwikkeling van het nieuwe bestemmingsplan met grote belangstelling gevolgd. Er is veel vuldig overlegd met de gemeente. Het plan is i.s.m. dhr Deriks en dhr Kleyn Obbink gepresenteerd aan de Castenrayse bevolking. De Castenrayse bevolking waardeerde deze info-avond. ♦Verkiezingen. De verenigingen ziin aangeschreven met het verzoek kandidaten te werven, tevens is er een info-avond verzorgd. Helaas kwam er weinig respons. Blijkbaar werkt het huidige systeem niet en moet het wellicht aangepast worden om daadwerkelijk verkiezingen te kunnen houden. Dorpsraad Castenray heeft mensen persoonlijk benaderd en gevraagd of ze bereid zijn zitting te nemen in de dorpsraad Er ziin 4 mensen afgetreden en 3 nieuwe mensen bijgekomen. ♦Leefbaarheid in de Peel. De info-avond van de projektgroep "Leefbaarheid in de Peel" is bezocht. Dorpsraad Castenray houdt de leefbaarheid in eigen dorp nauwlettend in de gaten en probeert zonodig die te verbeteren. Lijst nieuwe inwoners c.cj. verhuizers. Om een beeld te krijgen van het aantal verhuizingen is er een liist samengesteld. Voor zover mogelijk hebben we ook de ver- huisreden en de herkomst van de nieuwkomers vermeld. Voor de nieuwkomers hebben we een folder laten maken met enkele dorpszaken «Werkgroep Kerkbestuur ©n dorpsraad. De uitbreiding van het Kerkbestuur, de oprichting van een lecto- rengroep en een zorggroep ziin een feit, de dorpsraad trekt zich zoals afgesproken terug. «Enquste "woningbehoefte Castenray". D© voorbereidingen voor het houden van deze enquete zijn al begonnen. Deze enquete zal zoals afgesproken elke 2 iaar gehouden worden. ♦Projekt dorpsverfraaiing. I.s.m. de gemeente is er een plan gemaakt tot herinrichting van het dorpsplein, tevens zal de Lollebeekweg dan aangepakt worden. Het zal gefinancierd worden door de gemeente, subsidie uit de pot dorpsverfraaiing en andere instantie's. De Casten rayse bevolking (positief over dit plan) zal gevraagd worden voor de zelfwerkzaamheden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 9