PERSBERICHT: PADDO S Met het oprollen van de paddestoelenkwekerij in Kerkdriel staan plots de paddo's in de schijnwerpers. Weer een nieuwe trend in genotmiddelenland? Misschien hebt u er wel al iets van gehoord of gelezen. In dit artikel willen we wat verder uitwijden over de paddo's. Wat zijn paddo's? Hoe worden ze gebruikt? Zijn ze gevaarlijk? Paddo's is de populaire verzamelnaam voor soorten paddestoelen die de werking van het bewustzijn beïnvloeden. Ze kunnen ook hallucinaties veroorzaken. Ze worden daarom tot de "tripmiddelen" gerekend en worden ook wel Magic Mushrooms genoemd. Inmiddels zijn er zo'n twintig soorten bekend. Voor de biologen onder ons: de meeste paddestoelen zijn familie van de Psylocybine en Psilocyne. Deze stoffen staan op iijst 1 van de Opiumwet en zijn dus verboden. Of de paddestoelen die deze stoffen bevatten daarom ook onder de Opiumwet vallen, is onderwerp van discussie. De rechter zal aan de hand van concrete zaken hierover in de toekomst meer duidelijkheid geven. De belangrijkste soorten die in smartshops aangeboden worden, zijn de Mexicaanse paddestoelen (Strophana Cubensis), de kaalkopjes (Psilocybine Semiianceata) en de Hawaïïaanse paddestoelen (Copelandia Cyanescens). Paddestoelen kunnen gegeten worden en er kan thee van worden gezet. Na ongeveer 45 minuten begint de gebruiker iets te voelen. De paddo's hebben een geestverruimen de werking. Het verandert het gevoel van tijd en ruimte. Bovendien wordt alles intenser dan normaal. Alles wat je onder invloed van paddestoelen ervaart of ziet wordt versterkt. Bij mensen die onbekend zijn met paddo's kan het ook heftige angstgevoelens met zich meebren gen. Er zijn ook lichamelijke effecten. Van ontspannen spieren en een lacherig gevoel tot vervelende verschijnselen, zoals een kil en koud gevoel, rillingen, pijnlijke maag, misselijkheid, dorst, rubberen benen en een katterig gevoel de volgende dag. Het effect blijft 3 tot 7 uur merkbaar. Om na het gebruik van paddo's deel te nemen aan het verkeer is gewoon gevaarlijk. Het probleem met paddo's is, dat de werking van veel stoffen nog onbekend is en daardoor is de werking niet te voorspellen en dus ook niet het effect dat het op een persoon kan hebben. Daarnaast is zeker dat de werking van paddo's bij iedereen anders is. Ook al lijkt het - voorzover nu bekend - dat paddo's uit de winkel geen direct gevaar voor de volksgezondheid opleveren, toch is het aan te raden om van paddo's gewoon af te blijven! Gebruik van paddo's wordt sowieso afgeraden bij: zwangerschap of het geven van borstvoeding -* geestelijke problemen (b v. depressie) -» deelname aan het verkeer Voor meer informatie: CAD -* telefoon 077 - 3548200 Synthese -* 0478 - 58 62 45 Poiitie - 0478 - 531111 WÊ8MÊ N3C6.YH/CH/09.116 Af. y.\ v. v

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 6