Tachtig - Twintig 21 De tot nu toe dramatisch verlopen 2e helft van de veldcompetitie kende eindelijk een lichtpuntje. Terwijl het seizoen bijna afgelopen is, is onze le overwinning een teit. De reaen die meer als welkome verfrissing werd gezien dan als last, maakte de toch al matte wedstrijd'nog onaangenamer om naar te kijken. Maar goed, er stonden toch geen drommen toeschouwers te dringen langs de lijn De enige die zo vroeg uit de veren was gekomen voor ons duel tegen Wittenhorst was SVC-opperhoofd Jan Arts Ondanks dat hij de blauwe belastingenveloppen van Fasol krijgt en niet van Waals, gingen wij er toch vanu.t dat hij aan onze kant stond. Reden genoeg dus om van Wittenhorst wat puntjes af te snoepen. Lucienne nam hierin het initiatief door met een onverwachte schijnbeweging vrij te komen van haar dame en van korte afstand de score te openen Wittenhorst schrok hier met van terug en zette koers naar de gelijkmaker welke na 10 minuten spelen reeds gecrceerd werd Het leek er dus op dat er nog vele iunktiewissels zouden volgen. Niels was minder waar. het harde werken van onze aanval wierp geen vruchten af. Daarentegen was het voor de Horster dames ook nog eeen appel-, peren- of aardbeienseizoen. Het gevaarlijke blokken wat ze probeerden werd zodanig door onze verdedigsters verstoord dat het vaak niets opleverde. De_enl<elei keren dat de oranjehemden wel vrij kwamen voor de korf wisten ze hun kansen met af te maken Na hard zwoegen en veel zweten kwamen ze uiteindelijk op een 2-1 voorsprong door een simpel afstandsschot. Tijdens de thee "klaagde" Petra terecht dat er te weinig overtuiging lag in het spek De 2e helft moest met iets meer wil om te overwinnen gespeeld worden. Met vertrouwen ag bij te verdediging de hoop bij de aanval. Deze gedachte bleek geheel terecht. Na 10 minuten kwam eindelijk de langverwachte gelijkmaker: met het minimale aan ruimte liet Smdy haar dame het nakijken en benutte haar doorioopbal. Een welkome funktiewissel was hiermee een feit De verse aanvalsters brachten wat meer variëteit in het spel. Wittenhorst versierde een strafworp welke natuurlijk benut werd. Deze achterstand werd meteen weer temet gedaan door een prima opgezette doorioopbal uit handen van Winke. Het was nu aan Donna, Smdy,Esther en Lonneke om de winnende treffer te scoren. Vivian, Winke, Joan en Luc,enne moesten dan natuurlijk wel de vijandelijk korf dichthouden. Eenieder deed wat zich te doen stond. Uiteindelijk resulteerde dit in de winnende treffer uit handen van een do blije Donna. Het cverwinningsgevoel was hiermee terug. Een van de Horster dames verklaarde na ^<>op M we met geluk gewonnen hadden omdat de balverdeling 80-20 was geweest ,n het voordeel van Horst. Mocht hier enige waarheid in zitten, dan is onze conclusie dat ze weinig gebruik hebben gemaakt van dit voordeel Esther en Eelke zijn wederom bedankt voor het meegaan. Petra bedankt voor het coachen en Dien voor het leiden. KROES /JÉ

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 21