20 Door onze verslaggever Res. 5e Klasse O Wie herinnert het zich nog, afgelopen zomer aan de vooravond van het seizoen '96 - '97, tijdens de presentatie van het vernieuwde tweede elftal? "Ut Twed gaat voor het kampioenschap", kraaiden president Jan Arts en coach Geert Stiphout. "De datum voor de receptie is al geprikt", zie bestuurslid Joos tegen ieder die het maar horen wilde. Hoe anders zou het lopen. Aan het einde van de competitie bleek het tweede met een schamel aantal punten zich maar net verzekerd te hebben van klassebehoud. Sterk begin Voortvarend ging de blauw-witte brigade van start. Na drie opeenvolgende overtuigende zeges begon ook de spelersgroep hard op over de titel te dromen. Tot aan de vierde speelronde, toen werd het tweede door Leunen met een kansloze 5-0 nederlaag terug Tie Pès ingestuurd. Dit was het begin van het einde. De rest van de competitie liep Castenray, een enkele opleving daargelaten, constant achter de feiten aan. Een serie teleurstellende resultaten ondermijnde het zelfvertrouwen van de groep en de Castenrayenaren begonnen steeds meer tegen zichzelf te voetballen, met als triest dieptepunt de uitwedstrijd in Horst waar men zich met 9-0 af liet slachten. Bijltjesdag Aan coach Geert Stiphout de zware taak om in het komende seizoen van dit dolend schip weer een hecht team te maken. Het kan haast niet anders of er gaan koppen roilen. Rechtsback John Marcellis lijkt een zekerheidje voor komend seizoen. Deze speler uit de eigen jeugd presteerde meer dan behoorlijk in zijn eerste jaar. Ook Xavier Weijs lijkt verzekerd te zijn van een basisplaats. Deze stoere stopper, dit seizoen veelal misbruikt als middenvelder voelt zich als een vis in water in het centrum van de verdediging. Rest ons nog twee vraagtekens in de defensie. Linksback René Arts lijkt iedere week zijn best te doen om de toeschouwers aan het lachen te maken. En dan opbouwende verdediger John Reynders die gaande weg het seizoen onder de druk bezweek en afzakte naar een bedenkelijk niveau. Misschien dat praatsessies hem uit dit diepe dal kunnen trekken. Middenveld De plaats rechts op het middenveld wordt ongetwijfeld ingevuld door oorlogsmachine Marcel Dinghs Tz. En mits vrij van blessures is de bnkshalfpositie voor Ed Classens. Maar vaak raakt deze voetballende komkommer-teler al tijdens het omkleden geblesseerd. Als middenvelder krijgt Leon Strijbos vooralsnog het voordeel van de twijfel. Deze 23-jarige regisseur haalde echter na een slepende blessure nooit meer zijn oude niveau en lijkt slechts te teren op prestaties uit het verleden. Flipperkast Rest ons nog de voorhoede. De voetbalkwaliteiten van Biörn Vroemen staan buiten kijf. maar nog te vaak speelt deze balverliefde dribbelaar zichzelf uit de wedstrijd. De door tegenstanders gevreesde pinch- hitter Roger Weijs blijkt in de praktijk een te statische spits met het kaatsvermogen van een flipperkast. Hij zal komend seizoen ongetwijfeld weer met neef Rob gaan strijden voor een plaats onder de lat. Op de werklust van derde spits Martijn Direks valt niets aan te merken maar hij voetbalt nog te vaak met oogkleppen op. Blijft nog over Joep Willemsse. Niemand weet echter op welke positie deze levensgenieter het beste tot zijn recht komt en of hij überhaupt wel ergens tot zijn recht komt. Afscheid Verder staan we even stil bij het afscheid van 'Mister Twed" Pepijn Houwen. Na acht jaar trouwe dienst neemt de witte stift met pijn in het hart afscheid van het door hem zo geliefde twed. Hij had echter een beter afscheid verdiend dan het zo rampzalig verlopen afgelopen seizoen Met deze spelers zal Geert Stiphout het zo'n beetje moeten doen het komend jaar. Veel alternatieven zijn er niet. Men zou er goed aan doen dit jaar een voorspelling over een eventueel kampioenschap binnenskamers te houden en zich vooral te richten op het terug winnen van het verspeelde krediet bij de zich bedrogen voelende supporters. cumpeiiue zwarte oiauzijue m roemruchte geschiedenis Tweede Elftal Feestavond moet seizoen redden

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 20