Regionaal Instituut voor Zorg en Welzijn Er even lekker tussen uit? Ga naar het Reisbureau van Rabobank Zevenrode! Rabobank Zevenrode - 11 - SYNTHESE wérkt bij allochtonen. In de regio wonen veel allochtonen. Mensen van meer dan 25 nationaliteiten maken onze gemeenschap tot een veelkleurig geheel. Veel allochtonen hebben zich georganiseerd in nationaliteitgebonden organisaties. Die organisaties streven naar behoud van de eigen cultuur en evenzeer naar integratie binnen de Nederlandse omgeving. Belangenbehartiging op het gebied van onder andere antidiscriminatie, onderwijs en huisvesting, is daar een belangrijk onderdeel van. SYNTHESE ondersteunt deze organisaties door met hen samen projecten voor te bereiden en uit te voeren, bijvoorbeeld: allochtone ouderen, die mee gaan doen aan Meer Bewegen voor Ouderen, sportstimulcting voor de jeugd, projecten als de verlengde schooldag in samenwerking met de basisscholen. Veel allochtonen weten inmiddels de weg naar SYNTHESE te vinden, ook naar ons Maatschappelijk Werk. Waai' nodig kan SYNTHESE zorgen voor een goede tolk en kan effectief hulp geboden worden. Allochtonen kennen net als autochtonen dezelfde problemen, deels echter zijn hun problemen specifiek, bijvoorbeeld rondom remigratie, het feit datdefamilieverwegz.it, problemen met uitkeringsinstanties. Binnen SYNTHESE is de afgelopen jaren de nodige deskundigheid opgebouwd waardoor we kunnen helpen en zo nodig doorverwijzen naar andere gespecialiseerde hulpverleningsinstanties. Daarom SYNTHESE, het wérkt, óók bij allochtonen. SYNTHESE is te bereiken in Venray: telefoon 0478 - 583100, in Horst: telefoon 077 - 3978500 en in Bergen, telefoon 0485 - 342770. Wat dacht u van: Portugal 2k-app (lg) 8 dagen vanaf 585,-- p.p. Malta 2k-app (lg) 8 dagen vanaf 595,-- p.p. Mallorca 2k-app (ig) 8 dagen vanaf 599,-- p.p. Menorca 3k-app (lg) incl. 1 dag autohuur 8 dagen vanaf 650,-- p.p. Gran Canaria 2k-bng (lg) 8 dagen vanaf 705,-- p.p. Turkije hotel (lo) 8 dagen vanaf 775,— p.p. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met onze reisadviseurs: tel. (0478) 530 350. 1

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 11