CASTEN RAY REVANCHEERT ZiCH IN DERBY NOTTELMAN RIJSCHOOL VENRAY AUTO en MOTORRIJSCHOOL Vanaf 10 dagen het rijbewijs Nottelman Rijschool Gratenstraat 7, Ven Tel. 0478-584359 Fax 0478-584359 Na de kwakkelende resultaten bij de afsluiting van de le competitie-helft (verlies tegen kronen berg) en de hervatting (gelijkspel tegen Nunhem) lijkt Castenray zondag een nieuwe weg te zijn ingeslagen. Slachtoffer was rivaal D.I.S. dat een hard werkend en zeer gemotiveerd Castenray tegenover zich zag staan. En hoewel de wedstrijd niet in de boeken gaat als de meest attractieve, de zoete smaak van de overwinning was er niet minder om. Deze opsteker was zeer welkom in het Castenrayse kamp dat een succesje hard nodig had. Het in grote getalen opgekomen publiek werd niet bepaald verwend in deze voetbalkraker. Het amusementsgehalte kwam met name in de eerste helft nauwelijks boven de voldoende en de dode spelmomenten waren talrijk. Hoofdoorzaak hiervoor was de sterke wind die goed voetbal practi8ch onmogelijk maakte. Toch moet het Castenrayse publiek enkele lichtpuntjes hebben waargenomen. De wil om te winnen leek te zijn teruggekeerd bij de blauwwitten die gretig en met volle overgave de duels met de groenen aanvochten. En dat was iets waar vorige zondag nog weinig van te zien was. Blijkbaar heeft Castenray een aanspraakmakende tegenstander nodig om de strijdlustige in hem wakker te maken. En waarschijnlijk waren de kritische woorden voorafgaand aan de wedstrijd uit de mond van L. Nooyen niet aan dovemansoren gericht. Het moet de trouwe supporter overigens zijn opgevallen dat een bijna oud geworden voetbalsysteem weer uit de kast was gehaald. Trainer L. Nooyen vond de 4-4-2 formatie de beste om Oirlo mee te bestrijden. En dit leek inderdaad uit te komen want het lange-halen-snel-thuis voetbal van Oirlo vereiste een sterk middenveld. Toch kon Oirlo niet echt gebruik maken van het windvoordeel dat zij de eerste helft bezat. Een fel Castenray was zelfs met tegenwind bepaald niet de mindere van de koploper. Toch werd het zelden echt gevaarlijk voor 1 van beide keepers want de gecreëerde kansen waren voor beide teams op 1 hand te tellen. De enige belangrijke gebeurtenis in de eer ste helft die nog vermeld dient te worden was het vroege uitvallen van Oirlonaar F. Stevens die met een omgeslagen enkel het veld moest verlaten hetgeen een aderlating was voor Oirlo. In de tweede helft moest met de wind in de rug meer druk gemaakt kunnen worden op de Oirlo- se verdediging. Het tempo ging iets omhoog en zowaar ontstonden er enkele dreigende situaties voor het Oelders doel. Castenray bleef aanzetten en voelde dat er meer in zat dan 1 punt. En in de 70e minuut kwam dan eindelijk, maar toch vrij plotseling, de bevrijdende goal. Een gouden pass van Steffan bracht Ivan in stelling die meteen oog in oog stond met de Oirlose goalie. Hij twijfelde geen moment en iobde de bal over de keeper heen het lege doel in 1-0. Hierna moest Oirlo meer risico gaan nemen. Toch leidde dit zelden tot echt gevaarlijke aanval len. Integendeel, de beste kans was nog voor Castenray. Twan haalde op links de achterlijn en gaf strak voor aan Denny die zijn inzet aan de verkeerde kant van de paal zag verdwijnen. Door goed keeperswerk van Roel bleef Castenray ook in de slotfase overeind. De overwinning op aarts rivaal en koploper Oirlo was een feit! Opmerkelijk was nog de aanwezigheid van oud-trainer Pierre v.d. Kerkhof die de weg naar Cas tenray weer gevonden had en ook ex-trainer M. Fokkens stond weer langs de lijn. Volgende week moet blijken of de ingeslagen weg door Castenray kan worden voortgezet. In Kessel-Eik wacht dan Eiker Boys die een goed seizoen draaien. Voor de trouwe toeschouwerschare zal deze af stand geen probleem vormen DIS RIJSCHOLEN

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 18