CASTENRAY NOG NIET UIT WINTERSLAAP - 18 - Blijkbaar moet voor de meeste spelers de wekker nog aflopen. Dat bleek afgelopen zondag uit het partijtje voetbal tegen Nunhem. Hopelijk gebeurt dat dan deze week want a.s. zondag staat de enige echte kraker Castenray - D.I.S. weer op het programma. Hopelijk maakt de komende te genstander wat meer indruk zodat ook de inzet van de blauw witten wat beter is. Iets wat een tegenstander als Nunhem niet afdwingt. Dat bleek voornamelijk de eerste helft tegen de Midden Limburgers. Castenray had 45 minuten, nodig om zich aan te passen aan de speelwijze van de gasten. Dit kan natuurlijk nooit, de bedoe ling zijn, zeker niet tegen een tegenstander waar nog niet zo lang geleden met 4-0 van werd gewonnen. Toch opende Castenray de score. Een steekpass van Ivan werd door Ronnie haarfijn afgerond. Maar lang mocht S.V.C. niet genieten van deze voorsprong, want toen de bonkige spits van Nunhem Preek even te snel af was stond het weer gelijk: 1-1. Castenray was nog steeds zoekende maar kon zich tussen het organiseren door toch wat kansjes creëren. Waarschijnlijk was de beste voor Ivan die de doelman passeerde en voor open doel over schoot. Daarbij moet wel vermeld worden dat de hoek erg klein werd en dat Ivan zijn zwakkere linkse moest gebrui ken. Als men zelf de kansen niet benut dan doet de tegenstander dat wel. Dat is meestal zo en dat v/as afgelopen zondag niet anders. Uit een hoekschop mocht een Nunhemer vrij de 1 - 2 in koppen. Daarmee moest Castenray het doen tot de rust. Die achterstand zat Castenray niet lekker want het was stil in het kleed lokaal, heel stilHet had wat weg van stille voorde storm. Waarschijnlijk hadden de meeste toeschouwers hun koffie in de kantine nog niet afgerekend toen het al weer 2 - 2 was. Nunhem was na de aftrap de bal achterin aan het rondspelen toen Marcel ingreep en Ivan tracteerde, Laatstgenoemde kon name lijk voor open doel intikken. En nog geen 5 minuten na die gelijkmaker haalde Twan vanaf de 16 verwoestend uit en het was zowaar 3-2. Op dat moment leek Castenray de handel onder con trole te hebben. De tegenstander werd goed onder druk gezet en het spel werd verlegd naar de helft van de tegenstander. Het nadeel hiervan is dat het gevaar van de counter nadrukkelijker aanwezig is. Dat werd dan ook één keer goed door de Nunhemcrs uitgebuit: 3 - 3 eindstand. Toch kreeg Castenray na die gelijkmaker nog enkele goede mogelijkheden, omdat met name de conditie bij de tegenstander parten begon te spelen. Zo kwam Koot oog in oog met de doelman, ging een schot van Jos Heidens net naast en een vrije trap van Ronnie ook net naast. Kortom, het mocht niet lukken. In de eindfase lag het spel vaak stil om spelers te helpen die door kramp geplaagd werden. Gezien de hele wedstrijd is het gelijkspel verdiend, maar Castenray houdt van deze pot toch een vieze smaak over. Toch mag na afgelopen zondag weer wat gevierd worden. En om er achter te komen wat er ge vierd mag worden moeten er even wat statistieken bij gehaald worden: De eerste zeven wedstrijden van deze competitie scoorde Castenray maar liefst 24 keer. Een ge middelde van 3,3. Daarna ging het helemaal mis. De daarop volgende zeven wedstrijden scoorde Castenray slechts 3 keer, een gemiddelde van 0,41 Oftewel, de eerste 7 wedstrijden was Casten ray meer dan 8 maal produktiever dan de laatste 7 (Daar is de laatste wedstrijd dus niet mee geteld). Opvallend hierbij is dat de tegendoelpunten in deze twee reeksen amper verschillen. Conclusie: Castenray moet weer gaan scoren om betere resultaten te boeken en daar is afgelo pen zondag het startschot voor gegeven DIS aluminium ramen en deuren - kunststof ramen en deuren - schuifdeuren - veranda's Horsterweg 31, 5811 AA Castenray, tel. 0478-571481, fax. 0478-571443

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 18