Regionaal Instituut voor Zor-g^n Welzijn SYNTHESE r Voor zowel verzekerden als particulieren oumans Telefoon (0478) 588889 Dag en nacht bereikbaar Stijlvolle verzorging van opbaring thuis Wat kan Synthese voor jongeren betekenen Synthese is een instelling waar jongeren terecht kunnen als ze informatie en advies nodig hebben. Zijn er bijvoorbeeld problemen thuis of op school, en je wilt daar eens met een professioneel iemand over praten, dan kun je contact opnemen met een maatschappelijk werker. Ook ouders kunnen contact opnemen als ze vragen hebben of als er problemen zijn met hun zoon of dochter thuis, op school of op het werk. Maatschappelijk werkers van Synthese nemen op een groot aantal scholen voor voortgezet onderwijs en op een aantal scholen voor basisonderwijs deel aan het leerlingbegeleidingssysteem. Deze vorm van schoolmaatschappelijk werk 'heeft als doel eventuele problemen in een vroegtijdig stadium te signalen en indien nodig hulp te bieden aan jongeren en hun ouders Heb je vragen over onderwerpen als bijv alcohol, gokken, vrije tijdsbesteding, sexualiteit, dan kun je altijd met die vragen terecht bij een jongerenwerker en/of maatschappelijk werker. Ook groepsgewijs verzorgen wij voorlichting over dit soort onderwerpen Zitje nog op school en wil je een werkstuk maken over zo'n onderwerp of een spreekbeurt houden, bij ons kun je terecht voor informatie Tiener- en jongerenorganisaties doen al sinds jaar en dag een beroep op het jongerenwerk Wij ondersteunen en begeleiden hen bij het runnen van bijv een jongerensoos, wij adviseren bij het werven en begeleiden van vrijwilligers, reiken ideeen aan voor activiteiten Ook de tiener en/of jongerenclub in jouw dorp kan een beroep op ons doen. Je kunt altijd bij ons binnen lopen, of als je dat makkelijker vindt, even bellen. Het jongerenwerk of het maatschappelijk werk is te bereiken op de volgende telefoonnummers - voor het gebied Gennep/Bergen/Arcen-Velden, tel. 0485 - 342770 - voor het gebied Horst/Sevenum/Maasdorpen, tel 077 - 3978500 - voor het gebied Venray/Vierüngsbeek, tel. 0478 - 583100 Jr. Jroeuipe Japen zijn uw persoonlijke wensen in poede handen. Qjituaartonde

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 2