- 20 - VERLOREN VANAF DE STIP Koploper Peelkorf heeft Castenray leren kennen als een taaie tegenstander. Tot de 60e minuut is onduidelijk gebleven wie er uiteindelijk met de felbegeerde punten naar huis zou gaan. De dames uit Ysselsteijn wisten als eerste te scoren door mid- del van een doorloper. Vrijwel meteen werd hun voorsprong omge zet in een gelijkspel dankzij een doorloper uit handen van Winke. De Peelkorf creëerde allerlei variaties vanuit het vier kant die onze verdediging duchtig aan het werk zette. Een dis cutabele strafworp zette Ysselsteijn uiteindelijk opnieuw op voorsprong. Uit een hangend afstandsschot van Sindy werd dui delijk waarom we zo blij waren met haar aanwezigheid. Beide teams kwamen gemakkelijk tot scoren. De Peelkorf kreeg hierbij een beetje hulp van de man met de fluit die een overtreding al snel bestrafte met een strafworp. Zo kwamen ze dan ook op een 3-2 voorsprong. Helaas bewezen ze ook te kunnen scoren zonder op verkeerde plaatsen rondvliegënde Castenrayse handen: een doorloper vergrootte hun voorsprong tot 4-2. De kreet "who's the^masteruit monde van de scoorster liet blijken wat een Piëldanser na een Castenrayse buutavond haar dorps genoten heeft bijgebracht. Dit gaf ons nieuwe inspiratie, want wie wil niet de master zijn?? Sindy hielp ons op weg door mid del van een mooie doorloper en Donna maakte het compleet met een soortgelijk doelpunt. Deze 4-4 gelijkstand was echter maar van korte duur. Wederom deed De Peelkorf "het net bollen" van af de gevreesde 2.5 meter stip. Na de rust kwam meneer de scheids tot de vreselijke conclusie dat de strafworpen die hij meegenomen had slecht verdeeld wer den. Hij zocht in zijn scheidsrechtersblousje en vond daar een strafworp die helemaal voor ons was. Lucienne mocht die verzil veren en deed dat ook. De man die de wetten uitmaakt had dui delijk te diep in z'n buidel getast want we waren nog niet uitgejuicht of De Peelkorf verzilverde de 4e strafworp. Sinds de lagere school, waar je nog gewoon aan je oren getrokken werd en in de hoek moest gaan staan om af te koelen, zijn we niet meer zo afgestraft. Datgene wat we niet meer verwachtten gebeurde toch: De Peelkorf verzwakte en had tijdelijk z'n kruit verschoten. Donna haakte hierop in met een beauty van een lang-afstandsschotVoor de 5e keer was het ons gelukt terug te komen van een achterstand. We besloten dat we maar eens niet meer achter de feiten aan moesten lopen (lees: ren nen) en dat de tijd was gekomen om het tij te keren: op aan gooien van Eelke zette Lucienne ons voor de le keer in deze tweestrijd, op een voorsprong door middel van een doorloopbal. Ze zeggen weieens dat de tijd vliegt. Dit blijkt in 2 gevallen een onwaarheid: bij een zenuwbehandeling in de tandartsstoel en bij een 7-6 voorsprong met nog 10 minuten op de klok. Met andere woorden de tijd kroop voorbij. De enigen die de reste rende minuten benutten waren de Ysselsteijnse dames. Door alles op alles te zetten kwamen ze gelijjk tot 7-7 en stapten met maat 40 over ons heen door het winnende 8e doelpunt te scoren. Hiermee was de maat vol en de pijp leeg. Helaas hebben we de koploper niet kunnen overwinnen. Troost is dat we wederom heb ben laten blijken goed bezig te zijn door duchtig tegenstand te bieden. Speciaal woord van dank voor Marianne die de tijd heeft genomen om met ons mee te gaan. xxx KROES xxx

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 20