ORDE VAN VERDIENSTE "DE BESTE KNUPPEL 1997" VOOR PIET STEEGHS Dit jaar hebben de vijf helpende Castenrayse verenigingen en SJWC, in samenspraak met c.v. "de Schanseknuppels" unaniem besloten om de orde van verdienste "De beste knuppel 1997" toe te kennen aan Piet Steeghs. Deze orde van verdienste wordt uitgereikt aan personen, verenigingen ot instanties als blijk van waardering voor hun inzet binnen de "Caselse" gemeenschap. Piet Steeghs heeft zich, vanaf het moment dat hij m 1964 vanuit het Meterikse in Casele neerstreek, op velerlei wijze nuttig gemaakt voor de Castenrayse gemeenschap. Piet was gauw ingeburgerd in het Castenrayse, zeker nadat hij na een wandeling door het dorp in het café belandde. Daar werd hij op de hoogte gebracht van het Castenrayse verenigingsleven en het reilen en zeilen binnen de gemeenschap Al gauw hierop nam Piet plaats in het bestuur van de plaatselijke tuin- bouwvereniging. Piet en zijn echtgenote Cis waren neergestreken op een boerden] aan de Lollebeekweg alwaar zij met tuinbouw en het houden van varkens de kost verdienden. Vandaar ook dat Piet één van de mede-initiatiefnemers was van de varkens-studieclub, die opgericht werd vanuit de varkenshouderij. Vanaf de oprichting in '69 tot '86 was Piet voorzitter van deze club. Ondertussen werd in Castenray de dorpsraad nieuw leven in geblazen. Deze dorpraad had enkele jaren niet gefunctioneerd. In 1974 vond er op initiatief van de verenigingen een herstart plaats van dit bestuurlijk or gaan. Ook hiervan nam Piet de bestuurshamer ter hand en vervulde deze taak tot 1984. Vanuit de dorpsraad kwam ook het initiatief voor de oprich ting van een blaaskapel, wat later omgezet werd in een fanfare. Piet werd voorzitter van deze oprichtingscommissie en toen in 1977 de op richting een feit was vervulde hij nog 5 jaar het vice-voorzitterschap van deze vereniging. Steeds meer mensen, c.q. verenigingen, raakten doordrongen van Piet s bestuurlijke kwaliteiten. Vandaar ook dat hij in 1976 benoemd werd tot voorzitter van de L.L.T.Bafdeling Castenray. Tot op de dag van van daag hanteert hij hier nog steeds de voorzittershamer. Toen Castenray in 1983 een groot feest te vieren had i.v.m. het 50-jarig bestaan van de parochie nam Piet plaats in de commissie die de organisatie van dit festijn op zich nam. Verder was Piet ook secretaris van de bouwcommissie die m 198b de ver bouwing van het gemeenschapshuis in Castenray begeleidde. Daarnaast is hij ook nog vele jaren lid van toneelvereniging "Vondel". Van deze vereniging vervulde hij ook van 1983 tot 1992 het voorzitterschap. Verder is hij op dit moment ook nog bestuurslid van Saweco waarvan fti] ook 4 jaar op de voorzittersstoel gezeten heeft. Voor deze jarenlange inzet voor de gehele gemeenschap zal aan Piet op carnavalsmaandag 10 februari om 20.11 uur door Prins Geert II de orde van verdienste worden uitgereikt. Wij geven op deze avond iedereen de gelegenheid om Piet te feliciteren met de ontvangst van deze onderscheiding en erkenning door de Castenrayse gemeenschap. PIET...., PROFICIAT, DE SCHANSEKNUPPELS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 16