Nipte overwinninq voor Senioren 1 Van vakantiespreiding is in ons team nog nooit gehoord. Met Jessie een week end wegSindy een week en Kerstin een half laar was het gemis al groot zat. Tot overmaat van ramp is Vivian geblesseerdwat ons team desastreus terug brengt naar 5 speelsters. Na een zoektocht werden Eeike en Marianne bij de junioren en Tiny Jacobs bij de recreanten geleend, Tegenstander KCHB be vindt zich in de ranglijst net boven ons op een 2a plaats. Er werd dus van iedereen 100% inzet verwacht. In samenwerking met Winke wist Lucienne vanaf korte afstand vanuit een vrije worp de score te openen. Meteen hierna zette Eelke haar blik op oneindig en kwam geniepig vrij van haar dame, waarna ze op aangooien van de eerstsco- rende haar doorloopbal benutte (2-0). De T schuttingwoorden rolden al over de Hout-BIerickse lippen. Na de funktiewissel werd een klein moment van onoplettendheid meteen afgestraft door KCHB met hun openingstreffer (2-1). Lange tijd werd deze stand gehandhaafd. Iedereen was op zoek naar elkaar en naar iemand die de wedstrijd nieuw leven in kon blazen. Lonneke bleek de juiste persoon hiervoor. Ze hlaasüe zo hard dat haar tegenstandster wel uit keek bij haar in de buurt te komen. Tja en laat je Lonneke de ruimte dan vraag je om een tegendoelpunt; van afstand scoorde ze 3-1. De Blerickse dames van Hout begonnen mekaars zenuwen te prikkelen door elkaar deze achterstand te verwijten. 'Zo kan een team, wat zich eigenlijk geen team mag noemenzichzelf uit de wedstrijd spelen. Toch bleven ze bij de les. Met hun 2® doelpunt bewe zen ze wel degelijk aanwezig te zijn. In de rust werd er niet gespeculeerd over wissels omdat die er simpelweg niet waren. Petra gaf enkel goeie tips die na het starten van de klok meteen opge volgd werden; met een schijn schot lokte Lucienne haar tegenstandster die met 2 voeten in de val liep, waarna ze op aangooien van Eelke 4-2 scoorde. Na de vakwissel werd de KCHB-se verdediging dolgedraaid door de ene actie na de andere, Joan profiteerde hiervan door van afstand 5-2 te scoren. Naast de lijn brak een staande ovatie uit van De Peelkorf die KCHB wel heel. graag zag verliezen, om zodoende een sterkere 1" positie in het klassement in te nemen. Ze zongen een toontje lager toen KCHB voor de 3a keer 'langszij kwam en de stand omzette in 5-3. Wij besloten niet mee te zingen maar onze energie te spa ren voor deze wel zeer stress?ge wedstrijd die nog allerlei vormen aan kon gaan nemen. Iets veiliger werd de voorsprong weer toen Lucienne wederom haar dame verraste en op aangooien van Winke 6-3 scoorde. Onze tegenstandsters begonnen steeds harder te zanikken op alles en iedereen behalve ons. Dit werd alleen nog maar erger toen Donna een hangende doorloper goed verdedigde. Maar ze creëerden nieuwe kansen en bleken in korte tijd 2 keer zeer trefzeker. Bij deze minimale 6-5 voorsprong steeg het aörenalinegehalte tot onaanvaard bare hoogte. Langs de lijn, waar het allemaal nog net iets spannender is, keken Dien en Vivian met angstogen naar het strijdtoneel. Met nog 5 minuten op de klok lokte KCHB spelbederf uit door niet meer te verdedigen maar gezel lig met z'n allen onder de korf een feestje te bouwen. Het enige wat je dan kan doen is schieten. Nadat enkele keren de rand was geraakt, verpestte Lonneke het Blerickse feestje door 7-5 te scorenDe beide teams hadden vanaf dit moment een totaal verschillende speelwijze. De bal in de ploeg houden was voor ons voldoende, KCHB daarentegen dreef als een dolle richting korf. Dit lever de hun nog 1 treffer op waarmee de stand bij het verlossende eindsignaal op 7 6 stond. Het was een wedstrijd waarin Castenray zorgvuldig zijn krachten moest verde len en waarin KCHB teveel energie gebruikte om op mekaar te fitten. Al met al was hef geen gemakkelijke wedstrijd wat de vreugde alleen maar groter maakt. Wij zijn heel veel dank vorsrhnldigd aan Eelke, Marianne en Tiny die in dienst van het team het onderste irst de kan hebber» oehaald - 8 - KROES

Castenrays dorpsblad De Schans | 1997 | | pagina 8