CASTENRAY GAAT ONDERUIT (27 oktober) WÉÉR PUNTVERLIES CASTENRAY (3 noveaibe?) Door een technische storing kon dit verslag vorige week niet worden gepubliceerd. Daarvoor onze excuses. DIS De eerste nederlaag van dit seizoen is sinds zondag 27 oktober een feit. S.V.C. verloor zijn ongeslagen status tegen middenmotor T.O.P. en ging met 0 - 1 de boot in. Hierdoor naderde buur D.I.S., dat wel won, de koploper op één punt. Tienray zette de blauwwitten vanaf het beginsignaal onder druk. Het werd gesteund door de wind die in de lengte over het veld stond. Castenray kwam er totaal niet aan te pas en kreeg de bal amper op de helft van de tegenstander. Dit had het elftal overigens geheel aan zichzelf te wijten. Van achteruit lukte de opbouw niet, passes over drie meter betekende balverlies en duels werden niet verloren maar niet eens aangegaan. De openingstreffer van T.O.P. leek slechts een kwestie van tijd, maar tot de rust bleef het gelijk door goed werk van keeper Roel en voorstopper Jos Derix. Na een donderspeech van trainer Loek mocht Castenray in de tweede helft proberen om gebruik maken van het windvoordeel. Dit scheen te gaan lukken want de eerste twintig minuten was S.V.C. de betere ploeg. De kleine kansjes die het kreeg werden echter niet benut. Het was zelfs Tienray dat de score opende. Na balverlies in de achterhoede had invaller John Reynders weinig andere keus dan aan de noodrem te trekken. Op de strafschop die volgde was keeper Roel kansloos: 0-1. Castenray probeerde nog wat terug te doen maar de resterende tijd was te kort om de verdiende nederlaag af te wenden. Gezien de verliesbeurt tegen T.O.P. kan gesproken worden over een stijgende lijn daar afgelopen zondag gelijkgespeeld werd tegen Merselo. Gezien het spel was daar weinig sprake van hoewel er toch weer wat meer inzet werd getoond. Ook het hoog geklasseerde Merselo, dat slechts voor één punt kwam, verdiende geen schoonheidsprijs. Vooral in de tweede helft bloedde de wedstrijd dood zodat niemand het verdiende om te winnen. De wedstrijd werd gekenmerkt door twee verdedigingen die bijna, geen fouten toelieten. De eerste helft speelde zich dan ook voornamelijk op het middenveld af. Dat Merselo een veldoverwicht had zoals de Venrayse kabelkrant meldde is absolute onzin. De objectiviteit van de Merselose verslaggeving is andermaal ver te zoeken. Beide ploegen verzuimden door te drukken en beide ploegen speelden op safe. Merselo misschien omdat ze tegenover de koploper stonden en Castenray omdat het zich niet weer een verlies kon veroorloven. Deze ingrediënten leverden een saaie pot op waarin vooral de peper ontbrak. Toen Ivan halverwege de eerste helft het veld moest verlaten met een spierblessure was de schaarse dreiging van de blauwwitten helemaal verdwenen. Daarentegen had ook doelman Roel een gemakkelijke middag omdat ook de Merselonaren met veel mensen achter de bal speelden. Ze gokten op de snelheid van hun eenzame spits, maar met de harde wind kwamen de ballen niet aan. Castenray probeerde vanwege die harde tegenwind iets meer op te bouwen, maar meestal liepen de combinaties op het middenveld al vast. De tweede helft had eigenlijk niet meer gespeeld hoeven te worden, want het leek erop of beide teams bij voorbaat al tevreden waren met het gelijke spel. Ontzettend veel overtredingen van beide zijden hielden de wedstrijd op wat het toch al trage spel niet ten goede kwam. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Merselo de beste kansen had. Vooral éénmaal kwam Castenray goed weg toen de bal van de lijn moest worden gehaald. Maar de wedstrijd verdiende geen winnaar en dus verloste de scheidsrechter na 90 minuten de spelers en toeschouwers uit hun leiden. Met dit ene punt blijft Castenray koploper in de 6e klasse D. Zondag staat een uitwedstrijd tegen nieuwkomer Swolgen op het programma. Hopelijk houden de blauwwitten de traditie staande door tegen dat Swolgse Boys een goed resultaat te behalen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 18