CASTEN RAY SN DE ZEVENDE HEMEL NOTTELMAN RIJSCHOOL VENRAY Vanaf 10 dagen het rijbewij Nottelman Rijschool Gratenstraat 7, Venray Tel. 04 78-584359 Fax 0478-584359 - 8 - Zoals Castenray het vorige seizoen afsloot zo is het dit seizoen begonnen: met een periodetitel. Waar de vorige periodetitel beschouwd kon worden als een afscheidskado aan de toen vertrek kende M. Fokkens heeft deze veel weg van een welkomstgeschenk aan trainer L. Nooyen. Door een zwaar bevochten overwinning op Boekend plaatsten de blauwwitten de kroon op een hele mooie reeks wedstrijden. Zes maal werd er gewonnen en eenmaal gelijkgespeeld, een ongeslagen periodekampioen. Na afloop van de gewonnen wedstrijd in Boekend heerste er dan ook een eufo riestemming onder de blauwwitten. Trainer L. Nooyen verhoogde de feestvreugde door een vat bier aan te bieden want belofte maakt schuld. Het gerstenat speelde in deze wedstrijd een belangrijke rol. Want evenals Castenray kon ook Boekend bij winst rekenen op 50 liter bier. En het Boekend van nu is niet meer het Boekend van vorig jaar wat toen fungeerde als puntenleverancier en gebruikt werd voor het opvijzelen van het doelsaldo. Slechts vier spelers meenden de Castenrayse spelers zich te kunnen herinneren van eerdere ontmoetingen. Het werd dus allerminst een gemakkelijk middagje voor Castenray. Het begin van de wedstrijd was aarzelend. Castenray wist niet wat het met de favorietenrol aan moest en was bang om fouten te maken. Gelukkig was deze drempelvrees na ongeveer 5 minuten al weer verdwenen en nam Castenray het heft in handen. Dit resulteerde direct in en kele goede mogelijkheden maar zoals gebruikelijk moeten er eerst enkele kansen om zeep wor den geholpen voordat er gescoord wordt. Maar ook Boekend toonde aan dat het zich niet zomaar gewonnen zou geven en rammeide verscheidene malen aan de Castenrayse poort. Na ongeveer een half uur spelen was de scheidsrechter de brillenstand moe en was deze van mening dat de wedstrijd opengebroken moest worden. Want de aan Castenray toegekende indirecte vrije trap wegens een vermeende handsbal was toch wel een kadootje. Op ongeveer 5 meter van het doel mocht Marco genadeloos uithalen en de voorsprong was een feit. Dit zijn nu die kleine gelukjes die je hebt als je eenmaal bovenin meedraait. Na de rust kende Castenray een droomstart. Er was amper een minuut gespeeld toen Jos H. de bal met een mooie krul voorgaf waar Denny precies op de goede plaats stond om af te ronden. De periodetitel was binnen handbereik. Maar waar Castenray voor gewaarschuwd was gebeurde toch. Degenen die de verslagen in de krant elke week bijhouden weten dat Boekend gevaarlijk kan terugkomen van een achterstand. Zo ook deze keer. Een klein misverstand tussen de doel man en de libero (om geen namen te noemen) bezorgde de bal bij een Boekendspeler die de mar ge weer op 1 bracht. Toch liet Castenray zich niet van slag brengen al moesten de mouwen tot het uiterste opgestroopt worden. Een spannend laatste half uur volgde waarin het spel flink op en neer ging en de uitslag moeilijk te voorspellen was. Het siert Joost Classens dat hij al tien minuten voor het einde zeker was van de zaak door de gang naar de dichtstbijzijnde kroeg al te maken. Hij kreeg gelijk want. na het laatste fluitsignaal stond er nog steeds 1-2 op het bord. Het feestje kon beginnen. Na deze droomstart is het belangrijk om de periodetitel even te vergeten en alle aandacht te richten op de lastige wedstrijd die komende zondag in Tienray gespeeld zal worden. Deze wed strijd wordt vooruit gespeeld aangezien er eigenlijk een inhaaidag op het programma staat. Castenray mag dan aantonen dat het ook zonder John en Steffan sterk genoeg is om de onge slagen reeks voort te zetten. DIS en MOTORRIJSCHOOL AUTO RIJSCHOLEN

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 8