CASTENRAY MAAKT VERPLICHT NUMMERTJE I voetbal Er werd flink gescoord afgelopen zondag in de 6C klasse D. Onder andere drie maal 4 - 3 en één maal 4 - 2. Ook Castenray droeg een steentje bij: 6 - 0 winst op hekkensluiter Buggenum. Van een feeststemming was na afloop echter geen sprake. De blauwwitten hadden hun plicht ge daan, maar lieten in de tweede helft verstek gaan hetgeen resulteerde in een slaapverwekkende pot voetbal. Op zich niet helemaal onbegrijpelijk gezien de 4 - 0 ruststand en gezien het warme weer in combinatie met het redelijk hoge tempo in de eerste helft. Laten we het hierop houden: Castenray spaarde de krachten voor komende zondag als het periodekampioen kan worden, maar daarover straks meer. Het sierde de spelers van Buggenum dat ze de hele wedstrijd het spelletje probeerden mee te spelen. Toch was al snel duidelijk dat de blauwwitten meer in hun mars hadden. De eerste goal viel na 15 minuten toen Denny een prachtige voorzet van Ivan met zijn schedel van richting ver anderde: 1-0. Het tweede doelpunt kwam op naam van Marco die na een snelle counter de doelman verschalkte. Maar ook Buggenum zocht de aanval op, al werden ze in de eerste helft niet één keer gevaarlijk. Castenray had, gezien het aantal kansen, de fundering kunnen leggen voor een einduitslag met dubbele cijfers. Maar de ruststand werd "slechts" 4 - 0. De derde treffer kwam op naam van Marcel, terwijl Twan in de laatste minuut van de eerste helft een vrije trap er ineen keer in mikte. Ook direkt na de rust speelde Castenray sterk. Tien minuten, daarna hielden de meesten het voor gezien. Het publiek werd getrakteerd op een troosteloos, slaapverwekkend vervolg. Bugge num werd zelfs ae beter voetballende ploeg en keeper Roel moest één keer gestrekt gaan om een tegengoal te voorkomen. Terwijl het er eigenlijk niet meer in leek te zitten scoorde Sander in de 72e minuut toch nog 5 - 0 en werd het vlak voor tijd ook nog 6 - 0 (de mooiste van de wedstrijd) door opnieuw Twan. Hoe dan ook, de punten waren binnen en dat geeft Castenray komende zondag al de gelegenheid om de eerste periodetitel in de wacht te slepen. Deze periode bestaat uit acht wedstrijden. Met zes gespeelde wedstrijden en vier punten vóór op de nummer twee moet Castenray dus winnen in en tegen Boekend. Bij verlies kan alsnog in de volgende wedstrijd de titel worden bemachtigd, maar zover moeten de blauwwitten het niet laten komen. S.V.C. 1 kent een geweldige competitiestart: 16 punten en een doelsaldo van +17. Natuurlijk een leuke opsteker, maar niet te vroeg gejuicht want een blik op de ranglijst leert ons dat het zware werk nog moet beginnen. De meeste ploegen die Castenray heeft afgewerkt bevinden zich nu in de onderste helft, terwijl de echte streekderby's nog op het programma staan. Hopelijk is Cas tenray ook daar tegen opgewassen. DIS

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 18