CASTENRAY WINT VOETBAL-THRILLER r Laat bij uw verdriet onze zorg een troost zijn. 'Tfieo Arts ■V.O.'f. Jeanne Stevens Hoofdstraat 44, 5803 AV Oirlo Tel. 0478 - 571709 dag en nacht bereikbaar 9 - 10 - Met het water nog in hun handen verlieten de Castenray se toeschouwers afgelopen zondag net sportpark te Heibloem. Zij waren getuigen van een wedstrijd waarvan Alfred Hitchcock het sce nario geschreven zou kunnen hebben. Zoals vaak in zijn films had ook deze voorstelling een adembenemend begin en een verrassend einde. Nog voordat de Castenray-elf hun veters gestrikt hadden keken ze ai tegen een 2 - 0 achter stand en een gele kaart aan. Medekoploper SVVH maakte efficiënt gebruik van de onachtzaam- -^eid <*e Castenrayse defensie en kon al na één minuut de 1 - 0 inkoppen. Drie minuten later "innen ae 16-meter een Heibloem-aanvaller in het gras bijten: penalty, geel, 2 - 0 en een afknapper van jewelste. Gelukkig pakten de blauw-witten de draad alsnog op en begonnen de tegenstander onder druk te zetten. Dit leidde in de 10* minuut tot een vrije trap, ongeveer 20 meter recht voor het vijan delijke doel. De muur moest van de zeer opmerkelijke scheidsrechter 15 meter afstand nemen in plaats van 9 meter 15. Dit was net voldoende voor Jos Heidens om met een mooi schot zowel de muur als de doelman te verschalken: 2-1. Daarna ontstond een rommelige eerste helft. eibloem probeerde tijd te winnen door regelmatig een act van 'de stervende zwaan' op tc voe ren en verder waren beide ploegen zeer onzuiver met hun passes. Castenray kwam dicht bij de geitjkinaker: een schot van Denny raakte slechts de paai. Vanaf dat moment hing alleen nog maar de 3 - 1 in de lucht. Spelers van Heibloem kregen de kansen letterlijk in de schoenen ge schoven door veel te nonchalant uitverdedigen van de Castenrayse defensie. Vooral dankzij doelman Roe! was de marge tijdens de rust niet groter dan één. Na de pauze hetzelfde beeld. Een onrustig maar keihard werkend Castenray tegen een veel ge- routineerdere SWH. Na ongeveer 20 minuten mocht Ronnie, invallen die, samen rnet Marcel, een opmerkelijke rol zou spelen in de loop van de wedstrijd. Niet lang na deze wissel namelijk, versierde de geslepen Marcel een penalty. Tot overmaat van ramp voor Heibloem kreeg de dader' (onterecht) zijn tweede gele kaart en kon dus vertrekken. Ronnie kiaarde de klus heel beheerst en het was gelijk. Menigeen voelde op dat moment dat er meer in zat en de mouwen werden nog eens hoger opgerold. Een hele goede kans voor Heibloem was de aanleiding voor de voorsprong van Castenray. Met een schitterende verdedigende actie van Jos Deriks werd Twan bereikt die het overzicht behield en de geheel vrijstaande Ronnie bereikte. Deze kon een paar meter inschuiven en leverde een loepzuivere steekpass op Marcel af die op zijn beurt goed het gat indook. Laatstgenoemde rondde met een schuiver beheerst af in de lange hoek en de over winning was een feit. Dat SWH nog heel dicht bij de gelijkmaker kwam leek perfect te passen in dew uitermate spannende wedstrijd. Roel moest nog één keer graaien maar daarmee waren de Heibloempjes uitgebloeid. Het spel was allesbehalve bevredigend, maar dc overwinning zet Castenray drie punten los van de nummer twee op de ranglijst. Er worden onderling veel punten verspeeld in de 6* klasse D en iedere week komen er weer verrassende uitslagen. Zo zal Castenray komende zondag op zijn rioeoe moeten zijn aks het op bezoek gaat bij een opnieuw onbekende vereniging, namelijk die uit Grathem. DIS Geopend: 'Begrafenis- en Crematie-onderneming Vrijdag 8-17 uur Zaterdag 8 - 12 uur Woensdag 13 -17 uur, Donderdag 9-17 uur, Paterssiraat 25. 5801 AT Venray Telefoon 0478-569199 Venrayseweg 104, 5961 AJ Horst Telefoon 077-3987099

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 10