100 faar LLTB» een feest voor Iedereen 21 ers 22 september in Meerlo De Limburgse Land- en Tuinbouwbond bestaat 100 jaar. Het jubi leum is niet alleen een feest voor de boeren en tuinders die lid zijn van de LLTB'maar is ook een feest voor iedereen die de boer en tuin der een warm hart toedraagt. Het jubileumfeest voor de regio Noord-Limburg wordt gevierd op 21 en 22 september in Meerlo. Feestlocatie is manege "De Megelsprong' aldaar. Op zaterdag 2 i september wordt een grootscheepse veiling gehouden van landbouwwerktui gen en producten van hoerenbodem. De afgelopen weken hebben tal van boeren en tuinders in Noord-Limburg hun gebruikte en overtollige werktuigen, gereedschap en apparatuur geïn ventariseerd en ter veiling aangeboden. Enige honderden artikelen zullen ter veiling verschij nen. De veilingdag start om 9.00 uur met een kijkgedeelte waarbij aspirant-gegadigden de aangeboden artikelen zelf kunnen beoordelen. De daadwerkelijke veiling begint om 2.00 uur. Rondom de veiling staan marktkraampjes gegroepeerd zodat bezoekers kunnen genieten van diverse hapjes, drankjes en regionale specialiteiten, verkocht door leden van de Limburgse Vrouwen Beweging. Bovendien worden diverse oude ambachten gedemonstreerd. Voor de kinderen verzorgt het Kepper Variété een kindervoorstelling die begint om 14.00 uur. tedenfeesfc Op zaterdagavond is er voor de leden een groot feest mrnet medewerking van onder ander Wooden Chain, Kappes Kook en Groenvoer. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden die hiervoor toegangskaarten hebben besteld. Oogstdankviaring Op zondagmorgen is er om 10.30 uur een oogstdankviering. Thema van de viering is 'Samen onderweg naar morgen, gisteren vandaag en morgen'. De omlijsting wordt verzorgd door het Gemengd koor Wanssum, Fanfare "Eendracht" Meerlo, Schutterij "St.Antonius ABT" Blitterswijck, Schutterij "St.Antonius" Well en de Dansgroep LVB uit Middelaar. HeSicoptervluehten Zondagmiddag is er vanaf 14.00 uur een gezellige creativitéits- en kindermarkt. Tevens kan op zondagmiddag een rondvlucht boven de regio worden gemaakt in een helicopter. Ook zijn er verschillende attracties voor kinderen zoals een springkussen en pony-rijden.'Dansgroep Hakkespits zal enkeie demonstraties verzorgen. Presentatie agrarische sectoren. De verschillende agrarische sectoren in de regio zullen zich op zondagmiddag presenteren met dieren en producten. Bezoekers kunnen zich ervan overtuigen dat boer en tuinder met volle overgave werken voor hun bedrijf, beesten en planten. Onder de bezoekers op zondagmiddag zal een ballonvaart worden verloot. Bij goede weer somstandigheden kunnen nog dezelfde zondag 4 gelukkigen het luchtruim kiezen. De toegang tot alle festiviteiten is gratis. De manege staan aangegeven vanaf de weg bebouw de kom van Meerlo en de bebouwde kom van Blitterswijck.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 7