Castenray goed van start De einduitslag liegt er niet om: de 4 0 overwinning die Castenray 1 afgelopen zondag tegen Kronenberg boekte mag er zijn. Hoewel de uitslag wat geflatteerd is, had het nog veel slechter af kunnen lopen voor Kronenberg, gezien het aantal opgelegde kansen. Aan de andere kant ging ook Kronenberg slordig om met hun kansen. Mede dankzij doelman Roel hield Castenray de nul op het scorebord. De blauw-witten gingen goed van start. Iets wat in de vorige competitie ook vaak het geval was en wat zeer nuttig blijkt te zijn. Kronenberg was amper op de Castenrayse helft geweest toen na een kleine 20 minuten de I - 0 op het scorebord verscheen. Ivan won een sprintduel van zijn directe tegenstander en hield vanaf de achterlijn het overzicht: Jos Heidens mocht de score openen: 1 - 0. Nog geen vijf minuten later werd het opnieuw gevaarlijk aan de rechterzijde, ditmaal via Ronnie die met een mooi diagonaal schot de 2 - 0 aantekende. Pas vanaf dat moment begon Kronenberg serieus verzet te tonen en kreeg meerdere malen de kans om de "ansch!uss"-treffer te scoren. Echter paai, lat en Roel stonden de tegentreffer in de weg zodat de gasten achter de feiten aan bleven lopen. De groter wordende druk van de bezoekers gaf de blauw-witten kans om enkele malen gevaarlijk te counteren. Ivan en Ronnie waren dicht bij 3 - 0 maar Castenray moest genoegen nemen met een 2 - 0 ruststand. De tweede helft begon hetzelfde als de eerste, eindigde. Castenray kon de wedstrijd niet domineren zoals het in de eerste 25 minuten het geval was, terwijl de oranje-hemden soms akelig dicht in de buurt kwamen van een tegentreffer. Maar S.V.C. doorstond de druk en de verlossing kwam 15 minuten voor tijd van de schoen van (de witte) Marcel Dinghs. Een niet goed weggewerkte bal uit de Kronen bergse defensie was voor Marcel reden genoeg om het leer in één keer op zijn slof te nemen. Met een beetje geluk weliswaar (de bal werd van richting veranderd) werd de marge verhoogd tot drie. De meeste Castenray-spelers waren na de hervatting waarschijnlijk nog een feestje aan het vieren, want nog geen minuut later kwam de Kronenberg-spits oog in oog te staan met Roel. Laatstgenoemde won het duel en bleef het dus 3 - 0. Daarmee was het doek gevallen voor Kronenberg. De resterende 15 minuten had Castenray qua score gehakt kunnen maken van de gasten. Met name Marco, die de tweede helft goed inviel voor debutant Sander Dinghs had de score met enkele doelpunten kunnen opvijzelen. Het was echter Ivan die met een prachtige actie en dito afronding de 4 - 0 eindstand bepaalde. Al met al een verdiende overwinning. Een goed begin is het halve werk en Castenray neemt meteen de tweede plaats van de ranglijst in beslag. Het mag komende zondag andermaal aantonen dat het klaar is voor de competitie in en tegen Nunhem, een nieuwkomer in de 6e klasse D. D.I.S.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 12