1 fc SYNTHESE - 2 - Beste motorrijders van Castenray Over 2 weken is het dan zover. Op 1 september a.s. zal de Caselse toertocht 1996 gereden worden. De tocht is ongeveer 240 km lang en zal ons langs mooie, bochtige wegen naar de Achterhoek leiden Vertrek 10.00 uur met een volle tank bij café Hesen Be there 11 SOCIALE ALARMERING VOOR OUDEREN VERBETERD. Centraal Informatie Punt voor Ouderen Noord-Limburg Steeds meer ouderen blijven op hoge leeftijd zelfstandig wonen. Toch kan zich thuis plotseling een situatie voordoen, waarbij snel hulp van anderen nodig is. Een persoonlijk alarmeringssysteem kan in zo'n situatie uitkomst bieden. Met een druk op de knop kan hulp van buitenaf worden ingeroepen. Het welzijnswerk voor ouderen van de Stichting Synthese heeft daarom ruim 10 jaar geleden in Noord Limburg met succes een systeem voor sociale alarmering geïntroduceerd. Het alarmtoestel wordt aangesloten op de telefoon en de alarmzender ter grootte van een luciferdoosje wordt meestal om de hals gedragen Als op de alarmknop wordt gedrukt, kiest het alarmtoestel automatisch het nummer van de alarmcentrale. De nieuwe alarmtoestellen zijn allemaal voorzien van een microfoon en luidspreker. Dat betekent dat na de alarmmelding een spreek/luisterverbinding met de alarmcentrale ontstaat. De medewerker van de alarmcentrale kan dan rechtstreeks informeren wat er aan de hand is. De alarmcentrale heeft van iedere aansluiting een lijst van contactpersonen. Dat kunnen buren, familie of hulpverleners zijn die in geval van nood gewaarschuwd worden. De Stichting Synthese adviseert een aansluiting op de alarmcentrale van NVD-PAS, Personen Alarmeringssystemen. Dit is een professionele alarmcentrale die er altijd voor zorgt dat er hulp geboden wordt. Tevens controleert de alarmcentrale dagelijks automatisch de technische staat van het apparaat. Deze verbeteringen hebben niet tot een prijsverhoging geleid. De maandelijkse kosten voor de huur van het alarmapparaat en de aansluiting op de alarmcentrale zijn verlaagd van 30,- naar 27,50 per maand. De aansluitkosten plus introductie aan de gebruiker bedragen 130,—. Een alarmtoestel kan ook gekocht worden. De abonnementskosten zijn dan uiteraard lager. Tegenwoordig kan het alarmapparaat desgewenst ook uitgebreid worden met een bewegingsalarm en een rookmelder. Met het nieuwe alarmsysteem kan aan alle wensen op het gebied van sociale veiligheid in de thuissituatie tegemoet gekomen worden. Het is ook mogelijk dat op zwaarwegende medische gronden alarm apparatuur wordt verstrekt. De aanvraag hiervoor dient door de huisarts of medisch specialist te worden ingediend bij het ziekenfonds of uw zorgverzekeraar. Nadere inlichtingen over het systeem voor sociale alarmering kunnen worden ingewonnen bij het Centraal Informatie Punt voor ouderen in de buurt. Over de veranderingen in het systeem voor sociale alarmering is een nieuwe brochure uitgebracht, die verkrijgbaar is bij het Centraal Informatie Punt Venray, telefoonnummer 0478 - 58 67 06. Deze folder kunt u ook aanvragen via het Meldpunt Venray, telefoonnummer 0478 - 58 44 44.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 2