3&W bezoek aan Caetenray, Ieder jaar wil het college ieder kerkdorp bezoeken en met de dorpsraad en de bevolking praten. Gezien de reaktie's denken wij dat het een nuttige avond is geweest. Structuurplan buitengebied. Het afgelopen jaar is er een werkgroep opgericht waarin enkele dorpsraadleden en mensen uit het dorp zitting hebben. Eind '95 zal het structuur- en bestemminsplan klaar zijn en zal deze groep weer aktief zijn. Enquete "wonen". De dorpsraad heeft i.s.m. de gemeente een enquete opgesteld. Het leverde concreet materiaal op naar o.a. het structuur- en bestemmingsplan. De woonbehoefte is duidelijk aangetoond. Speelveld Castelostraat Dit speelveld is gerenoveerd dankzij zelfwerkzaamheden en subsidie. Het gras zal door de gemeente gemaaid worden, het overige onderhoud zal de buurt zelf moeten regelen. Verkeerssituatie Horsterweg. De aanleg van de A73 zorgde voor grote verkeersdrukte op deze weg; het aantal voertuigen steeg van 4.000 naar 8.000 per dag. Na overleg met de gemeente en de provincie komen er snelheids- remmende maatregelen, o.a. optische wegversmalling en komver- sterkers. Verder wenst de dorpsraad een veilige oversteek plaats, er komt een waarschuwingslichtinstallatie. Verkeerssituatie Klein Oirlo. Er komt erg veel sluipverkeer n.a.v. de aanleg van de A73. Wethouder Driessen heeft toegezegd te overleggen met Meerlo- Wanssum over een aanduiding B-weg aan de Tienrayse kant. Verkeerssituatie Lollebeekweg Men vraagt ook hier snelheidsremmende maatregelen, "de Diepeling". Het nut van de door de gemeente en de politie getroffen maat regelen moet nog afgewacht. Wettelijk is alles geregeld om verbaliserend op te treden. Met betrokkenen zal gekeken worden wat te doen met de struc turele verlaging van het grondwater en de eventuele problemen met milieu-vergunningen. Leefbaarheid in de Peel. Dit is een projektgroep die de leefbaarheid in de Peeldorpen bekijkt. Zij verstrekt o.a. lectuur en subsidie. Dit najaar zal er een thema-avond georganiseerd worden, dan zal ook de video-film "Leefbaarheid in de Peel" vertoond worden. Wensen vanuit de bevolking Gladheidsbestrijding in de Matthiasstraathieraan liggen de school, bejaardenwoningen, het gemeenschapshuis en het kerk hof We hebben geen zicht op het strooibeleid van de gemeente, we doen navraag.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 13