«Si Orde van verdienste "De beste knupppel 1996" Door de gezamenlijke besturen van vijf helpende Castenrayse verenigingen en S.J.W.C., in samenspraak met carnavalsvereniging "de Schanseknuppels", is dit jaar naar voren gedragen van de orde van verdienste "De beste knuppel" 1996 café doelhuis de Batavieren. Op carnavalsmaandag 19 februari zal deze orde worden uitgereikt aan de huidige uitbaters van dit café, Jac en Truus Hesen, in de volksmond beter bekend als Jac en Truus van de Koster. Deze uitreiking zal plaatsvinden in gemeenschaphuis de Wis. De orde van verdienste wordt dit jaar uitgereikt aan "café de Koster" als blijk van waardering voor de belanghebbende, sociale functie die dit café uitdraagt binnen de Castenrayse gemeenschap. Café de Koster is al reeds vele tientallen jaren een begrip in de Castenrayse samenleving. In 1908 waren het eerst de opa en oma van Truus die de deur van het café wagenwijd openzetten om onder het genot van een drankje een kaartje te leggen en gezellig bij te kletsen. Bér Kuijpers was naast de café ook nauw betrokken bij het kerkgebeuren. Hij was koster en directeur van het kerkelijk zangkoor. Ook waren er de eerste verenigingen die bij café de Koster hun clublokaal vonden. We noemen het kerkelijk zangkoor en handboogschutterij de Batavieren die in 1929 bij de Koster neerstreken. In 1942 wat het Tienus, de vader van Truus, die het café onder zijn hoede nam. Een aantal jaren daarvoor had hij reeds op 18-jarige leeftijd het kosterschap van zijn vader overgenomen. Vandaar ook dat de café al gauw de bijnaam "de Koster" kreeg. Het kosterschap was in die tijd een belangrijke functie. MM Mm&mm W&M

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 15