KERKBESTUUR/DORPSRAAD Invulling van paroohietaken Castenray Inleiding De brief van oktober 1995, die aan alle mensen van Castenray is verstuurd, laat een schrijnend tekort aan menskracht op een aantal terreinen te zien. De veranderingen, die zich in de katholieke kerk afspelen, zijn groot en worden nu vooral voelbaar in de dagelijkse gang van zaken. Het priestertekort wordt steeds nijpender. Sommige taken, die door de priester werden verricht, zijn vervallen door gebrek aan tijd. Een werkgroep, bestaande uit het Kerkbestuur en de Dorpsraad verdiepen zich momenteel intensief in bovenstaande problema tiek. Huidige situatie Alle activiteiten, die in Castenray met de kerk te maken hebben, worden aangestuurd door pastor de Wit en 3 leden van het Kerkbestuur. Pastor de Wit leidt de diensten in de kerk en verricht ka- techese bij diverse gelegenheden, zoals de le Communie e.d., op de basisschool. Gezien zijn werkzaamheden voor andere parochies kan hij niet meer tijd voor Castenray beschikbaar maken De 3 leden van het kerkbestuur blijken, na inventarisatie van hun werkzaamheden, circa 30 uren per week aan de kerkelij ke activiteiten te besteden. Toch blijven een aantal noodzakelijke taken liggen. Het zal een ieder duidelijk zijn dat bovenstaande werkzaamheden door meer dan 3 personen zullen moeten worden uitgevoerd, indien de kwaliteit van dienstverlening gehandhaafd moet blijven c.q. verbeterd dient te worden. Personele versterkingen a. Uitbereiding kerkbestuur Om het kerkbestuur de bestaande taken te laten uitvoeren, om nieuw beleid te ontwikkelen en een aantal nieuwe taken op te pakken, is het noodzakelijk dat het Kerkbestuur met 2 personen wordt uitgebreid. Gezocht wordt naar een persoon voor de functie van 2e secretaris en een persoon als coördinator gebouwen en terreinen. - 2 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1996 | | pagina 2