Friture 't Klumpke - 2 - We roepen Vuurwerkoverlast een KALT toe ll De feestelijke periode rondom cle kerstdagen en de jaarwisse ling is voor velen helaas ook een tijd van irritatie en erger nis. Vooral het veel te vroeg afsteken var. vuurwerk, zodat al vanaf begin december op de meest onverwachte mementen geknal te horen is, veroorzaakt overlast. Oudere mensen durven nauwe lijks de straat meer op, en huisdieren en kleine kinderen worden de stuipen op het lijf gejaagd. Bovendien veroorzaakt gevaarlijk vuurwerkgebruik, zoals het met rotjes naar voorbij- S> gangers gooien, elk jaar weer slachtoffers. Om de vuurwerkeveriast te beperken zijn er een heleboel regels vastgesteld. De belangrijkste zijn: Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 29, 30 en 31 december door een erkende handelaar? - vuurwerk mag alleen afgestoken worden op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 0 2.00 uur; - alleen erkend vuurwerk mag verkocht worden aan personen van 16 jaar en ouder; - je mag geen illegaal vuurwerk in bezit hebben; - je mag niet zo maar met vuur we» op straat lopen, dit moet thuis veilig bewaard worden rot het afgestoken mag worden - en natuurlijk mag er niet wet vuurwerk naar mensen of dieren gegooid worden en andere gevaarlijke dingen gedaan worden met vuurwerk. Wie zich niet aan de regels houdt en betrapt wordt, is in ieder geval het vuurwerk kwijt. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar word< joor de politie door gestuurd naar het HALT-bureau. Dan uet je voor straf een aantal uren aan het werk in je kerstvakantie, en eventueel een voorlichting volgen over hoe je wel met vuurwerk om moet gaan Werk je niet mee dan moet je een flinke boete betalen, f 50,- als je nog geen .16 jaar bent en 100,-- voor 16 jari gen en ouder. Bij illegaal vuurwerk nog geen 16 jaar f 75,en vanaf 16 jaar f 250,-. Het HALT-bureau steunpunt Venray werkt voor de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Gennep, GrubbenvorstHorst, Meerlo- Wanssum, Mock en Middelaar, Venray en Sevenum, Telefoon: 0478-514127. Openingstijden tijdens de feestdagen: Kerstavond 2.4 december om 20.00 uur gesloten le en 2e Kerstdag gesloten Oudejaarsavond 31 december om 20.00 uur gesloten Nieuwjaarsdag gesloten. Wij wensen u Prettige Feestdagen Voor verdere informatie kan men contact opnemen met het HALT-bureau, Marktstraat 8 A,. 5801 BM Venray. -fe

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 2