KORFBAL PITTIGE WEDSTRIJD SUCCESVOL AFGESLOTEN Laat bij uw verdriet onze zorg een troost zijn. Theo Arts Wij zijn dag en nacht bereikbaar - 19 - Na vele nederlagen is het ons dan eindelijk gelukt de punten mee naar huis te nemen. Tegenstan der was Erica. Bekende gezichten en enigszins een bekende speelwijze. Waar we voor op onze hoede moesten zijn waren hun befaamde afstandsschoten en bet gevaarlijke "blokken". Erica het duidelijk niet gerekend op een zeer sterke start van ons standaardteam. Na 5 minuten speeltijd stond er reeds een 2-0 op het scorebord. Lucienne schoot van afstand raak en Sindy verdubbelde de voorsprong door middel van een doorloper. Na de functiewissel gingen we gewoon door en stapten met 2 afstandsschoten namens Kerstin over Erica heen. De Horstamericaanse dames bleken zeer sterk te kunnen zijn in de verdediging door er volledig op te gaan zitten. Hadden ze dit eerder gedaan, dan hadden ze zich deze 4-0 achterstand kunnen besparen. Echter Erica kwam terug. Door middel van 3 moeizame treffers wisten ze de wedstrijd weer spannend te maken. Gelukkig was daar Kerstin die haar hoop helemaal gevestigd had op het afstandsschot. Haar 3e treffer die dag vergrootte onze voorsprong naar 5-3. Erica schoot opvallend weinig van afstand. Het blokken werd wel geprobeerd maar dankzij goed verdedigend werk kwam dit niet helemaal uit de verf. De resterende 10 minuten waren te vergelijken met 10 minuten in de tandartsstoel. Niet zo pijnlijk, doch wel zo lang. Onze verdediging was sterk. Door goed afvang- werk bleef de bal in ons bezit. Een zeer goed oplettende Angélique zag na balverovering Bianca vrij staan in het aanvalsvak. Een lange bal werd zeer goed aangespeeld, zodat laatstgenoemde in alle rust haar doorloopbal wist te benutten: 6-3. Kostbare seconden werden gewonnen doordat enkele Americaanse dames dachten aan een vakwissel. Hebben zij niet leren rekenen op de lagere school? Aangezien er in de zaal geen wedstrijd gewonnen is totdat het eindsignaal luidt, was deze tijdwinst in ons voordeel. Er werd besloten op balbezit te spelen en alleen de goeie kansen af te wachten. Dit was niet wat Erica gedacht had. Het advies van medespeelsters: "laat ze maar schieten, wij vangen wel af", was dan ook behoorlijk ontoepasselijk. Er werd immers niet meer geschoten maar op veilig gespeeld. Erica ging hierdoor meer risico nemen en kroop nog dichter op onze aanval. Nog één keer lukte het hen te scoren, waardoor uiteindelijk hun sterkere vak in de aanval terecht kwam. Dankzij goeie communicatie in het verdedigingsvak kwamen ze echter niet meer langszij. De enige die dat nog wel deed was ons Lonneke, met natuurlijk een afstandsschot. Hiermee werd de eindstand bepaald: 7-4 in ons voordelige voordeel. Het meest opgelucht bij het eindsignaal was Winke, die door een kleine enkelblessure de wedstrijd zenuwachtig heeft gevolgd vanaf de pijnbank. Achteraf gezien bleken wij met onze afstandsschoten gevaarlijker te zijn dan Erica. 5 van de 7 treffers vonden zo de weg naar de korf. Deze winst was hard nodig, zowel voor de speelsters als voor trainster Petra. Hopelijk zetten we dit volgende week voort. Dan staan we oog in oog met Blue Stars uit Someren. Wederom een pittige tegenstander. Aanvang van de wedstrijd is 13.30 uur in de Wetteling. Aangezien het voetbalseizoen nu winterstop heeft, verwachten wij vele toeschouwers die ons een hart onder de riem komen steken. VROLIJK KERSTFEEST, niet te veel eten, KROES Voor «I uw dsk-, zink- en loodwerkzaamheden 't ONQ Nuw*»l«instr*at 26 Horet-Amerloa Telefoon 04764 4614 Begrafenis- en Crematie-onderneming 9AK0EKKERSBE0ntJF Patersstraat 25, 5801 AT Venray Telefoon 0478-589199 Venrayseweg 104, 5961 AJ Horst Telefoon 077-3987099 x

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 19