KORFBAL 17 - Castenray moet wederom nederlaag Incasseren. In een heet gestookte Wetteling werd er duidelijk meer reke ning gehouden met de toeschouwers dan met ons. Het gevolg was dat we met het zweet in de handen aan de wedstrijd begonnen. Tegenstander dit keer was Oostrum. Omdat dit bepaald geen kip- S^e-ZOU worden' had trainster Petra haar schoen gezet en om 200% inzet gevraagd. Omdat ze het hele jaar braaf was geweest, kreeg ze die ook. Over het algemeen kunnen we tevreden zijn over de le helft. Er werden wat kleine fouten gemaakt in het aanvalsvak, die Oostrum gelukkig niet helemaal wist af te dwingen. Ondanks een keihard werkende verdediging kwam Oostrum toch als eerste op voorsprong. Na wat gemiste afstandschoten aan Castenray-zijde, was het uiteindelijk verdiend dat Lucienne van veraf de stand gelijk trok. Kenmerkend voor de le helft was, dat aan beide kanten behoorlijk wat kansen gecreëerd werden, die onbenut bleven. Tenslotte was het toch weer Oostrum die het heft in handen nam en op voorsprong kwam. De bakens werden verzet, zodat deze later nergens meer te vinden waren. Kerstin had deze niet nodig om tot scoren te komen en deed dat ook. Deze 2- 2 stand bleef gehandhaafd tot de rust. In de kleedkamer werd er unaniem besloten, dat we op de goeie weg zaten en dat de zaal veel te warm was. De 200% inzet moest ondanks dit vastgehouden, zo niet opgeschroefd worden. Na het fluitsignaal van Pinokkio, ten teken van aanvang van de 2e helft, wist Oostrum ons al snel alle hoeken van de sporthal te laten zien en liepen ze uit naar een 2-4 voorsprong. Castenray bleef echter knokken in dit meeslepende duel. Ons Lonneke had haar zaakjes prima voor elkaar. Ze startte een onderzoek met de vraag: "Wat is het verkeerde been van mijn tegenstandster?" Nadat ze de prognose gesteld had, de feiten op een rijtje had gezet en de kansen had overwogen, bracht ze de theorie in praktijk. Het resultaat was verbluffend. Met een doorloper veranderde ze de stand in 3 - 4. Er werd jacht gemaakt op de gelijkmaker. Helaas, het jachtseizoen bleek reeds gesloten, zodat er alleen met losse flodders geschoten kon worden. In plaats van de gelijkmaker kregen we een regen van doelpunten om onze oren. Ik kan jullie verzekeren, dat het incasseren van 5 tegentreffers in 9 minuten hard aankomt. Omdat Oostrum met scherp schoot was de spanning die aanvankelijk voelbaar was, hiermee bedorven. Positief lichtpuntje was dat we ondanks deze gruwelijke 3-9 achterstand bleven korfballen. Van opgeven was geen sprake. Hoewel het voor de punten overbodig was, kre gen we tenslotte loon naar werken. Lucienne scoorde 4-9 met wederom een afstandschot en Bianca besloot de wedstrijd door er 5 - 9 van te maken van achter de korf De bittere smaak van de nederlaag werd bij Jac en Truus weg gewerkt en er werd reeds vol vertrouwen geproost op de volgen de wedstrijd. We willen graag voorkomen dat we straks de Dikke van Dale erbij moeten halen om er achter te komen wat een overwinning ook al weer is. Zondag spelen we ook, maar dan met de kadootjes die van Klaas hebben gekregen. Hopelijk heeft hij uit Spanje een paar punt jes voor ons meegenomen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 17