- IV- CAFE D N TERP OIRLO Op woensdag 13 december wordt de voetbalwedstrijd NEDERLAND - IERLAND via groot beeldscherm uitgezonden De café is vanaf 19.00 uur geopend. CASTENRAY VIERT FEEST Het was koud langs de zijlijn maar toch moeten de Castenrayse voetballiefhebbers het warm heboen gehad. Warm van binnen wel te verstaan. Want de overwinning op het hooggeklas- seerde Oirlo was er een van emotionele waarde. Eindelijk was het eens de beurt aan Castenray om met een brede grijns van het veld te stappen. De afgelopen week zal door sommigen in een soort roes geleefd zijn, want de overwinning op de "groenen1, maakten veel vreugde los. Overwinningen is hier eigenlijk beter op zijn plaats. Want naast het standaard team pakten ook het 2e en 3e elftal mooie overwinningen op Oirlo. Een unieke zondag dus voor S.V.C.: 9 punten behaald op D.I.S.! Gezien de standen op de ranglijst zou het een spelletje tussen kat en muis worden. Het hooggeklasseerde D.I.S. tegen het laaggeklasseerde S.V.C. De eerste helft was dit inderdaad zo, alleen waren de rollen omgedraaid en kroop Castenray in het vel van de kater. Oirlo kon alleen maar toekijken hoe het van begin af aan op eigen helft werd vastgezet. Castenray startte goed en het was meteen duidelijk dat Michel Fokkens zijn huiswerk beter had gedaan dan zijn Oirlose opponent. Want op tactisch gebied werd Oirlo door de Castenraynaren overbluft. En met het goede voetbal konden de kansen niet uitblijven. De eerste was voor Denny die vanaf 7 meter vrij had kunnen uithalen, maar hij toonde een overvloed aan zelfvertrouwen door nog eerst een mannetje uit te willen kappen. Enkele minuten later kreeg John een kans voor open doel, maar de bal werd te hard aangespeeld door Jos. Na een half uur spelen kreeg Castenray waar het recht op had. Ivan werd in de 16-meter aangespeeld en haalde met links fraai uit in de rechter bovenhoek: 1 - 0. Deze voorsprong werd door de solide Castenrayse verdediging tot de rust behouden. Na de rust was het zaak het hoofd koel te houden. Maar met nieuwe mensen in de ploeg nam Oirlo het heft in handen en ging op zoek naar de gelijkmaker. Toen gebeurde in de 5e minuut wat niemand op dat moment verwachtte. Ivan legde de bal breed op Jos die de 16- meter binnenliep en verwoestend uithaalde voor de 2 - 0. Op dat moment was de overtuiging en de wil om te winnen voelbaar. Zou het dan eindelijk gaan lukken? Oirlo ging na deze tweede tegenslag geforceerd op zoek naar de anschluBtreffer. Maar de overtuiging ontbrak. Het veldoverwicht wat Oirlo creëerde leverde nagenoeg geen enkele kans op. Do overwin ning was een feit en zo bracht Sinterklaas een hele mooie surprise voor de Castenrayse hoofdmacht die waarschijnlijk nu nog steeds zit na te genieten. Toch moeten we komende zondag het euforie-gevoel temperen en ons klaar maken voor Eiker Boys. Ze hebben niet voor niets gewonnen van Kronenberg... D.I.S.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 14