bureau 12 steunpunt Venray een rund als je met vuurwerk stunt!!! Eert gewaarschuwd mens telt voor twee, is het spreekwoord. Ja ja die kennen we nu wel zult u denken. Maar weet u ook wat de wette'ijke regels zijn die er gelden voor he! afstegen en het in bezit hebben van vuurwerk17 Ik zal er enkele voor u op een rijtje zetten Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 29, 30 en 31 december. Men mag minder dan 2 kilo legaal vuurwerk in het bezit hebben. -op 29, 30 en 31 december -alleen om het vuurwerk naar huis te brengen -de periode die nodig is om de plaats van afsteken te bereiken -de periode dat er gebruikt mag worden Er mag alleen vuurwerk afgestoken worden in de periode van 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.CC uur Men mag geen vuurwerk in het bezit hebben dat niet vc'doet aan de geslelcie eisen (bijvoorbeeld strijkers) Het vuurwerk moet voorzien zijn van een etiket met daarop de tekst "bestemd voor particulier gebruik". Men mag alleen vuurwerk afsteken op toegestane plaatsen. Wat gaat het mij kosten als ik me niet aan deze regels houd Ik noem de twee meest voorkomende boete tarieven op. Het in bezit hebber, van verboden vuurwerk b.v strijkers): -minderjarigen t/m 15 jaar 75,00 -overige leeftijden 250,00 Afsteken en/of in het bezit hebben van vuurwerk buiten de toegestane t.jden. -minderjarigen t/m/15 jaar 50,00 -overige leeftijden 100,00 Deze regels en tarieven gelden alleen voor de eenvoudige zaken. Als de zaken een ernstiger karakter dragen, bijvoorbeeld bij letsel, schade, of handel, zal er afgeweken worden van de normale handelwijze De zaak zal dan via de Officier van Justitie geregeld gaan worden Zo zie je maar dat een eenvoudige overtreding toch grote (financéle) gevolgen kar hebben Voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is er de mogelijkheid om de straf via het HALT-bureau af te doen Hier zijn echter strenge voorwaarden aan verbonden en het is dus met voor iedere jongere mogelijk dit traject te volgen Informatie hierover kunt u verkrijgen bij het HALT-bureau steunpunt Venray Marktstraat 8a 5801 BM VENRAY tel 0478-514127 Maar u kunt natuurlijk ook informatie inwinnen bij hel politiebureau bij u in de buurt Het HALT-bureau wenst u een rustige en veilige decembermaand toe

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 12