Eindelijk punten S.V. CASTENRAY 12 Na vier opeenvolgende nederlagen kon SVC weer eens een keer punten aan z'n totaal toevoegen. Drie nog wel. Het ook al tobbende Merselo werd slachtoffer en met een verdiende 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. De Castenrayse overwinning was echter allesbehalve makkelijk te noemen. Met een beetje pech had de ploeg al binnen de eerste minuut achter gestaan. Een te korte terugspeelbal werd door Roel tegen een Merselo-speler aangeschoten. Het leer rolde echter langs de goeie kant van de paal zodat een vroege tegentreffer uitbleef. Merselo bleef iets beter spelen maar de beste mogelijkheden waren voor SVC. In de veertiende minuut kwam Castenray zowaar op voorsprong. Een mooi uitgespeelde één-twee door Denny en Ivan werd door laatstgenoemde in de lange hoek geschoven. Deze vroege treffer dwong Merselo er toe om nog wat meer de aanval te gaan zoeken en de blauw-witten werden onder druk gezet. De goed spelende SVC- detensie wist echter het hoofd boven water te houden zodat de voorsprong tot aan de sinaasappels werd vastgehouden. Na de sinaasappels kreeg Castenray weer iets meer grip op de wedstrijd. Zo kregen Twan en Marcel enkele goede mogelijkheden en bleef 'loopwonder'-Jos H. het doel bestoken met enkele afstandsschoten. Een corner leidde tot het tweede doelpunt van SVC. Steffan profiteerde en schoot met zijn linkerbeen de bal diagonaal in het uiterste hoekje: 2-0. Hierna gingen de kopjes bij de geel-zwarten hangen leek het erop dat SVC z'n voorsprong kon gaan uitbreiden. Invaller John knikte een voorzet van Jos H. precies in de kruising van de goal. Tot verbazing van iedereen floot de verder goed leidende scheidsrechter voor buitenspel en keurde de loepzuivere treffer af. Desondanks mocht Castenray tevreden zijn met deze overwinning. Eindelijk had de ploeg eens wat meer geluk dan de voorbije vier weken. Zondag mag Castenray een eerder opgelopen 5-1 nederlaag goed proberen te maken tegen koploper DIS. We hopen in ieder geval op veel publiek in deze waarschijnlijk spannende derby. D.I.S.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 12