DORPSRAAD CASTENRAY Zoals wellicht bij u bekend is heeft de Provincie Limburg,de gemeente Venray en de Dorpsraad Castenray besloten om in de kom van Castenray de oversteekplaats beter te beveiligen. Door attentielichten die boven de rijweg worden geplaatst, kunnen voetgangers veiliger de overzijde van de rijweg bereiken. De meest kwetsbare groepen voetgangers, zoals kinderen en oude ren, kunnen op deze drukke doorgaande weg van deze installatie gebruik maken. Op 20 november a.s. worden de attentielichten inwerking ge sneld. s Morgens om 8.30 uur zal wethouder J. Driessen samen met een groep kinderen en ouderen de installatie in gebruik nemen. Belangstellende inwoners worden ook van harte uitgeno digd. J Ornaat de Dorpsraad Castenray nauw betrokken is geweest bij het realiseren van de attentielichten, willen wij u samen met de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland en de Stichting Venrayse verkeersbrigadiers, informeren over de betekenis van de attentielichten. Voor de verschillende verkeersdeelnemers zal afzonderlijk worden aangegeven hoe zij dienen te handelen. De betekenis van de attentielichten De attentielichten hebben tot doel de overige weggebruikers attent te maken op ter plaatse overstekende voetgangers. De knipperlichtinstallatie is een attentielicht en heeft dezelfde status als de gele knipperende gevarendriehoek bij voetgangersoversteekplaatsen Voetgangers Indien u als voetganger wilt oversteken, kijkt u allereerst of u verantwoord kunt oversteken. Hierna drukt u op de bedienknop en de lichten gaan ongeveer 20 seconden branden. Vervolgens kijkt u goed uit met oversteken, want u blijft zelf verant woordelijk voor het veilig oversteken van de rijweg. De kinderen van de basisschool worden ook in de nieuwe situa tie door de verkeersbrigadiers op de daarvoor bestemde tijden overgezet. Bij het oversteken wordt eveneens gebruik gemaakt van de attentielichten. Hierdoor wordt een extra veiligheid gecreëerd voor kinderen en verkeersbrigadiers Automobilisten en andere weggebruikers Voor automobilisten geldt in de kom van Castenray een maximum snelheid van 50 km per uur. Bij het naderen van de oversteek plaats met knipperende attentielichten wordt van de weggebrui kers verwacht te stoppen, zodat de voetgangers veilig kunnen oversteken. Nadat de lichten zijn gedoofd en de voetgangers zijn overgestoken kan worden doorgereden. 13 - De Schans Nr.: 43 ATTENTIELICHTEN HORS' CASTENRAY

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 13