1 vb B 9 Fietsen Op maandag 5 juni vervalt het fietsen i.v.m. Pinksteren, Een week later, op 12 juni fietsen we wel weer. Vertrek om 19.00 uur bij "de Wis" Kinderuitstapje Op woensdag 28 juni hebben we weer ons jaarlijks kinderuit stapje. Dit jaar gaan we weer naar speeltuin "Klein Zwitser land" in Tegelen. De laatste jaren is deze speeltuin opgeknapt en uitgebreid met diverse toestellen. We vertrekken om 13.30 uur bij de kerk met de bus en zijn om circa 17.00-17.30 weer terug in Castenray. Opgeven zo spoedig mogelijk bij Mariet Hendrix-Vervoort, tel.: 71792, want vol is vol! Reisverslag studiereis Samen met een groep reismedewerksters van diverse Rabobanken bezocht ik twee eilanden van de Canarische Eilanden, namelijk Tenerife en het buurteiland La Gomera. Tenerife is het grootse eiland van de Canarische eilanden. Behalve de stranden in het zuiden, biedt het eiland verrassend veel afwisseling. We verbleven op het zuidelijke gedeelte van Tenerife, omdat dit gedeelte ook het drukst bezocht wordt. We bezochten drie bekende vakantieplaatsen. Voor zon-en strandzoekers zijn er het drukke en gezellige Playa de las Americas, met het aangrenzende en iets rustigere Los Christianos. Iets hoger ligt de badplaats Puerto de Santiago, deze plaats is vooral bekend vanwege zijn indrukwekkende rotspartijen. Verwacht in Tenerife geen witte zandstranden, het eiland is van oorsprong vulkanisch, maar zwarte lavastranden. De vulkaan Pico del Teide is 3718m hoog en ligt in het midden van het eiland en is zeker een bezoek waard. Op de derde dag zijn we vanuit Los Christianos met de veerboot naar La Gomera gevaren. Deze tocht duurt 1,5 uur en met een beetje geluk zie je vanaf de boot groepjes dolfijnen zwemmen. Het eiland La Gomera heeft een sterke indruk op mij gemaakt. Het is een eiland met tegenstellingen. Het is 378 km2, dus niet groot, en toch is het eiland in het noorden heel groen, met veel bossen waar zelfs wandelprogramma's zijn uitgezet, en in het zuiden heel droog. Op La Gomera ga je heen voor de rust, niet voor het uitgaansleven. Het eiland heeft maar 18.000 inwoners. Het weer kan op dit eiland heel snel veranderen, vooral als je de bergen ingaat, waar je trouwens prachtige uitzichten hebt. Het was een mooie en leerzame studiereis, Tenerife is in de zomer en winter zekerde moeite waard, en La Gomera is interessant voor mensen die de rust zoeken tijdens hun vakantie. Zou u graag meer informatie willen, kunt u mij natuurlijk altijd bellen, mijn telefoonnummer is 04780-30350. Rabobank Zevenrode Jacqueline Boots, reisadviseur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 9