Lottum met 6-2 opgerold 9 Wazige acties Leider CASTENRAY DOET ZIJN PLICHT DÈT WILT GEEJ TOCH NEET MISSE D.I.S. LOTTUM 4 - CASTENRAY 2 2-6 Doelpunten: 18. Leo Jakobs; 30. Lottum; 53. Björn Vroetnen; 72. Lottum; 73. Freek Wismans; 78. Björn Vroemen; 82. Freek Wismans; 88. Björn Vroemen. Aantal toeschouwers: 11 Opstelling: Roel Hoeymakers; Jolui Reynders, Rene Arts, Henk Arts en Sjaak Cremers; Joos Classens, Leo Jakobs, Freek Wismans en Xavier Weijs; Pepijn Houwen en Björn Vroemen. Stand: 1. CASTENRAY (21-36); 2. Venray (21-30); 3. Lottum (21-28); 5. Resia (21-24); 4. Ysselsteyn (21-28); 6. Volhar ding (20-23); 7. SSS (21.-23); 8. Stormvogels (20-18); 9.BW (21-17); lO.Geijsteren (21-11); II.DIS (21-8); 12.l.eunen (21-4). Topscorers: 1. Marcel (24); 2. Björn (16); 3. Freek, Leo (9); 5. Pepijn (7); 6. Geert (5); 7 Ed, Jos, Xavier (3). Door MART SMEETS Zondag toonden de reserves van Castenray in Lottum aan, de terechte kampioen in hun klasse te zijn. Met een gehavende selectie togen de boys van coach Rene Duykers naar rozendorp Lottum. Zonder Jos. Wilbert en Marcel moest er gespeeld worden tegen de concur rent die de strijd om het kampi oenschap het langst vol wist te houden. Regisseur Met Freek als vormgever op het middenveld ging Castenray voort varend van start. Freek verving de eigenlijke regisseur Geert, die na een zwaar seizoen een verplichte rustdag kreeg. Al vroeg in de wed strijd wist Leo na een vrije trap de bal achter de Lottum-goalie te werken. John begon sterk aan de wedstrijd, maar met zijn afgeknipte matje verloor hij ook zijn zelfvertrou wen. Hij speelde prachtig een Lot- tumse speler de bal in de voeten, waar eeti goal uit voortkwam (1- l). Na de pauze drukte Castenray door. Na een precieze pass van Freek kwam Björn alleen voor de keeper. Hij lobte de bal over de keeper heen (1-2). Toen werd het 2-2. Eén minuut later maakte Freek de verdiende goal, na het voorbereidende werk van John, die hiermee zijn fout van de eer ste helft goedmaakte. Toen kwam Castenray goed los en wist het veldoverwicht in doelpunten uit te drukken. Hoge ballen Het enige wat Lottum hier tegen over kon stellen, was het werken met hoge ballen. Hiermee had de verdediging het zwaar te stellen. Vooral Rene had het hier moeilijk mee. Na een voltreffer in zijn ge zicht, ging het licht even uit. Hij waande zich weer even in Zeil- berg. Hierdoor had hij niet in de gaten dat deze 'kopbal' bij Björn terecht kwam. waarna deze na veel kappen en draaien het net trof. De overige goals kwamen van de voeten van respectievelijk re gisseur Freek en goaltjesdief Björn. De leider die pas de tweede helft kwam opdagen, nadat hij een mu zikale serenade in de plaatselijke kapel had gegeven, zag een Ca stenray dat de wedstrijd op zijn gemak uitspeelde. De traditionele laatste woorden van de leider zijn: "Met een vrij zwak Lottum hebben mijn jongens vrijuit kunnen voet ballen, zodat de wedstrijd een ge lopen zaak was." De goede serie die Castenray enkele weken geleden inzette kende ook op de 20e speeldag zijn vervolg. Castenray was duidelijk een maatje te groot voor de elf van Boekend. Geen moment is de overwinning voor de blauw-witten in gevaar geweest. Boekend deed wat het kon maar dat is (gzien ook de stand op de ranglijst) niet om wakker van te liggen. Castenray deed dus zijn plicht door de 2 punten mee naar huis te nemen. Iets meer dan zijn plicht zelfs want het resultaat, 6-0, geeft reden tot optimisme. Castenray begon goed en scoorde via Frank al in de 4e minuut. Dit is met name tegen een laaggeklasseerde ploeg als Boekend erg belangrijk. Iets wat bij Castenray bekend was gezien het vorige resultaat tegen Boekend (1-1) toen Castenray maar geen afstand kon nemen. Doordat dit nu wel gebeurde en zelfs zo vroeg in de wedstrijd kon Castenray lekker gaan voetballen. En dit deed het dan ook. Het was wachten op de tweede treffer want gezien het veldoverwicht en het aantal kansen leek dit een kwestie van tijd. Het duurde toch nog zo'n 20 minuten voordat Marco Castenray in de veilige haven bracht. De kansen om nog voor rust Boekend definitief achter zich te laten werden door Castenray niet aangegrepen waardoor het met de 2-0 stand ging rusten. Na de rust sprong Castenray beter met de kansen om. In de 57e minuut was het Ronnie die zijn goede spel van de afgelopen weken bekroonde met een doelpunt. Hierna was John die weer eens van zich liet horen. Na weken (sorry, maanden) te heBben drooggestaan wist ook hij weer eens het doel te vinden. De volgende komt op rekening van onze keeper Rob. Hij mocht aantreden voor een penalty wat tevens zijn enige werk was in de hele wedstrijd. Natuurlijk maakte hij van dit buitenkansje gebruik. 7 minuten voor het einde was het weer raak voor John. Hij bepaalde de uitslag hiermee op 6-0. Volgende week staat ons een tegenstander te wachten van een heel ander kaliber. Dan is het TOP die verslagen moet worden. Wil Castenray mee blijven doen voor een plaatsje in de nacompetitie dan zal Castenray ook hier de punten mee moeten nemen Castenray 2 overtuigt weer

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 9