Orde van verdienste "De beste knuppel 1995 SJENG COX" De Schanseknuppels. WÊè Op 27 februari 1995, carnavals maandag, wordt in Castenray voor de elfde keer de orde van verdienste uitgereikt. Deze orde, "DE BESTE KNUPPEL" genoemd, wordt uitger eikt aan een persoon die zich verdien stelijk heeft gemaakt voor de Casten- rayse gemeenschap. De vijf helpende verenigingen en SJWC, in samen spraak met de carnavals vereniging "De Schanseknuppels" hebben dit jaar besloten om de "Beste Knuppel 1995" toe te kennen aan Sjeng Cox. Sjeng is geboren en getogen Casten- raynaar. Samen met echtgenote Nel bewoont hij een boerderijtje aan de Horsterweg, waarin hij 68 jaar geleden voor het eerst het daglicht aanschouwde. Zoals velen in die tijd moest Sjeng toen hij van school kwam de hort op, om uit huis als knecht te gaan werken. Nood gedwongen door de oorlog moest de familie Cox Castenray tijdelijk verlaten. Na de oor log namen zij hun vaste plek in Casten ray echter weer vlug in en begon Sjeng samen met z'n oudere broer een expe- ditiedienst met paard en wagen. Tot dat Sjeng onder de geweren moest. 3 jaar van die diensttijd bracht Sjeng met nog verschillende "Caselse" door in Indië. na terugkeer uit Indië kon Sjeng op de Caselse boerenbond aan de slag. En in die tijd was het een hele gunst als je één van de uitverkorenen was om daar te komen werken. En het was voor Sjeng dan wel betaalde arbeid maar hij had toch ook een sociale binding met de gemeenschap. Sjeng beheerde namelijk de sleutel van de boerenbond. Het kwam regelmatig voor dat de één of ander er 's avonds of in het weekend achter kwam dat hij nog wat nodig had. De mensen trokken dan bij Sjeng aan de bel en Sjeng was dan nooit te beroerd om de mensen uit de nood te helpen. Toen de Boerenbond in Castenray opdoekte werd kon Sjeng aan de slag op de boerenbond in Wanssum, alwaar hij zijn diensttijd vol maakte. On dertussen raakte Sjeng sterk betrokken bij het verenigings leven in Castenray. Hij werd lid van de ruiterclub. En omdat Sjeng één van de weinige was binnen de vereniging die de vrachtwagen kon en mocht besturen was het Sjeng die vele zondagen op heeft moeten offeren om ervoor te zorgen dat pony's, paarden en berijders toch dc concoersen af konden gaan. Ook heeft Sjeng een dikke 10 jaar zitting gehad in het bestuur van deze ruiterclub. Ondertussen was Nel betrokken bij het Jeugdwerk in Castenray. Toondertijd de "Tijdverdrijvers" genoemd. Maar dit bracht voor Sjeng ook wat werk met zich mee. Want als er bloemen verkocht moesten worden of oud papier opgehaald moest worden voor "De tijdverdijvers" besteedde Nel dit uit aan Sjeng. Verder heeft Sjeng al 10 jaar zitting in de dorpsraad en rond sinterklaas zorgt hij ervoor dat de gift van de castenrayse mensen netjes opgehaald wordt. Ook behoorde Sjeng bij het groepje mensen dat enkele jaren geleden als eerste brigadiers er voor zorgde dat de schooljeugd de Horsterweg veilig kon oversteken. En nu Sjeng samen met Nel volop aan hei genieten is van z'n ouwe dag is hij ook nog een actief lid van de ouderenvereniging. Van deze vereniging is Sjeng namelijk ondervoorzitter en is zodoende nouw betrokken bij allerhande activiteiten die deze ouderenver eniging organiseerd. Voor deze jarenlange inzet voor de gehele gemeenschap zal aan Sjeng op carnavalsmaan dag 27 februari om 21.11 uur door Prins Ger V de orde van verdienste worden uitereikt. Wij geven deze avond iedereen de gelegenheid om Sjeng te feliciteren met de ontvangst van deze onderscheiding door de Castenrayse gemeenschap. www I

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 4