VONCKEL GIRLS - CASTENRAY: BLOEDSTOLLEND 7 Een wedstrijd die de nodige aandacht kreeg van Castenrayse supporters. Dit bleek overigens gedurende de 60 minuten speeltijd geheel terecht. De gezamenlijke koplopers Vonckel Girls en Casten- ray 1 waren behoorlijk aan elkaar gewaagd. We kregen de indruk dat de Girls door middel van dispensatie een wijziging in het team had den aangebracht die ervoor moest zorgen dat ze technisch beter uit de verf zouden komen. Misschien is hun dat wel gelukt, doch een en keling had na afloop nog een restje kleur in z'n haar. De eerste échte kans die de Vonckel Girls kregen was een strafworp. Die werd benut, zodat we meteen tegen een achterstand aankeken waar als de bliksem iets aan gedaan moest worden. Een goed oplettende Donna zag Lucienne langs haar dame flitsen. Een 2-2tje tussen de 2 genoemden eindigde in een "zittende" doorloopbal uit handen van Lucienne. Voorzitster Toos en daarnaastzitster Ria klapten driftig in hun handen. Tijd voor ontspanning was er echter niet. Zaak was om het hoofd erbij te houden. Wie dat onder andere goed kan in pe nibele situaties is Winke. Zij zette ons op een 2-1 voorsprong. Houwen Ger en Marjan sprongen een gat in de sportzaal. Het begon te tochfen. De scheids kreeg het op z'n heupen, hij was immers niet één van de jongsten, en deelde kauwgom en strafworpen uit. De kauwgom voor ons, de strafworp voor de Vonckel Girls. De uiterst zenuwach tige gezusters Toos en Gertie, die zelf heel goed weten hoe het tussen de lijnen is, zochten troost bij elkaar toen de Girls de stand gelijk trokken. Een enkeling had speciaal voor deze wedstrijd de snelcursus "omgaan met spanning" aan de universiteit van Amster dam gevolgd. Deze bleek uiterst goed van pas te komen. Het is nog onduidelijk of Sindy hier ook aan mee gedaan heeft, maar ze wist wel op een subtiele manier haar doorloopbal te benutten terwijl ze de korf al voorbij was. Truus zag dit en ze sprong spontaan bij Ellis op schoot, die hierop spontaan op schoot sprong bij Ivan, onze trouwe supporter hij had immers al eens ooit een wedstrijd van ons mogen aanschouwen Vrouwe Fortuna leek beide teams evengoed gezind. De volgende treffer was namelijk weer voor de Girls. Met deze 3-3 stand, trokken we ons even terug. Henk Classens zorgde op de tribune voor een natje en een droogje, zodat ook zij er na de rust weer tegen konden. Na de rust kwamen de Vonckel Girls als eerste tot scoren. Blijschap heerstte aan de kant van de groenen. Sjaan ziene Hay en zien Nellie zetten samen het blauw-witten lied in om ons een hart onder de riem te steken. Nellie zong de eerste stem en Hay zong vals. Blijkbaar was dit ook de reden dat de Girls niet mer tot scoren kwamen. Nou ja, lx dan. Maar die was zeer goed verdedigd door ons Lonneke, die geen problemen had met de overstap van de latten naar de korf balschoenen. Riek en Debby loofden ons Lonneke, die ook hun Lonneke is. Het spel zat nog steeds goed in elkaar. Maar zonder verdere doelpunten zouden we de punten toch laten liggen. Dus zette Winke wederom koers in de goeie richting. Van afstand scoorde ze de gelijk maker (4-4). Menigeen was al tevreden met een gelijkspel. Echter 2 minuten voor het einde van de speeltijd kregen we nog een vrije worp. Dankzij goeie communicatie wist Sindy wat Lucienne in haar schild voerde. De dame van laatstgenoemde had echter meer gaten in de kaas die in haar keukenkastje lag dan in deze actie. Lucienne wist van afstand, al liggende op de grond dankzij haar tegenstandster, het winnende doelpunt te scoren. Terwijl Geert uiterst rustig bleef, voerde Dien de polonaise aan. De hel brak los op de tribune toen de scheids een eind maakte aan deze bloedstollende wedstrijd. Aan het "we want more" uit monde van Piet en Ria gaf de scheids geen gehoor. Het is ons wederom gelukt om de punten in eigen zak te houden. Trainer Jan en leidster Wendy waren tevreden. Wij ook. KROES

Castenrays dorpsblad De Schans | 1995 | | pagina 7