Q 4 8 In de Schans van 27 oktober j.l. heeft de Dorpsraad u geinfor meerd over de herinrichting van het terrein gelegen aan de Matthiasstraat, Campagnestraat en de Caste Inmiddels is door de gemeente Venray positief °p onze subsidieaanvrage. Weliswaar wordt de subsidie gedeeld met een aantal andere Venrayse kerkdorpen, zodat begin 1995 op nieuw een verzoek tot financiële ondersteuning zal moeten Metdhetfitoegezegde bedrag kan een begin f^aakt prden met de herinrichting van het terrein. De volgende functies worden m de nieuwe situatie opgenomen: een hoek met speeltoestellen een jeu de boulesbaan een picknickhoek een lummelhoek een grastalud een grasveldje een strook beplanting naast de bestaande woningen U komt toch ook Afgelopen zaterdag is al een begin gemaakt net het verwijderen van o.a. de bestaande speeltoestellen, de ingegravena"t°ban den en struiken. De Dorpsraad wil zo spoedig mogelijk het terrein in gereedheid brengen en het opnieuw met gras inzaai en Daarna kunnen in het voorjaar van 1995 de bestaande en nieuwe toestellen worden geplaatst. De Zonnebloem De Vereniging de Zonnebloem is een vereniging die steeds in beweging is. Het voornaamste doel is het bezoeken van mensen die door hun langdurige ziekte of handicap veel aan huis gebonden zijn. Daarnaast verzorgt de Regio Venray ieder jaar een aantal ontspanningsmiddagen, een 1-daagse boottocht op de Maas en soms een vakantieweek. Ook is de Zonnebloem actief bij de Nationale Ziekendag op de tweede zondag van september. In het verleden werd er ook aandacht besteed aan de actie "Zon in de schoorsteen", de oudste actie van de Zonnebloem, waarbij werd opgeroepen tot het maken van een St. Nicolaaspakje voor een zieke. De Regio Venray heeft na rijp beraad besloten niet meer aan deze actie mee te doen, zodat de andere, hierboven genoemde activiteiten ten volle onze aandacht kunnen krijgen.^ We willen van deze gelegenheid gebruik maken om iedereen te bedanken die in de afgelopen jaren aan deze actie heeft meegedaan

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 9