5 RECREANTEN 12 1\2 JAAR 22 oktober 1994 Eindelijk was het dan zover, waar we zolang voor gespaard hadden. Op 22 oktober, om 9.00 uur bij de kerk, gingen we vertrekken met 2 busjes (16 personen) richtingTja dat was nog eens een verrassing. Eerst gingen we naar Leunen en richting Ysselsteyn. Vervolgens Mi'ddenpee lweg tot Zeeland verder richting Den Bosch centrum. Daar aangekomen werden we verwelkomd met een kop koffie en uiteraard een "bosse bol" uit Den Bosch. Dat lieten we ons goed doen smaken, daarna moesten we weer verder te voet waar een gids ons stond op te wachten bij de prachtige St. Jan. Hij zou wel eens meer van deze kerk en toren laten zien en horen. We moesten klimmen, klimmen wel 231 treden. Maar het was heel interessant wat hij ons vertelde over klokken, carrillon, restauratie enz. enz. Het was daarboven een heel kabaal van dat klokkengedoeToen hij klaar was met zijn verhaal gingen we weer naar beneden en naar de volgende bestemming. De busjes weer in. Waar naar toe en wat zullen we nou weer gaan doen was de vraag. Totdat we in Heusden aangekomen waren. Hier gingen we een stadswandeling maken. Nadat we bij het VVV-kantoor informatie gehaald hadden, liepen we rond met onze puzze1/foto-vragen door dit historisch dorpje. Prachtige huizen met mooie gevels trapgewijs tot het dak. Het was weer etenstijd. Hier ergens in een plaatselijk cafeetje-restaurantje hebben we de soep en broodje gezond naar binnen gewerkt. Nu konden we er weer een paar uur tegenaan. De tijd verstreek. We moesten de tocht beeindigen want op de volgende plaats zouden ze ons weer op tijd verwachten. De busjes weer in en we gaan naar....? Het werd Genderen. Bij een boerderij. Wat gingen we daar nou doen? Dit was een bedrijf waar ze kaas maakten. We werden netjes ontvangen en kregen koffie met een stuk krentenbrood. Onder dit genot, vertoonden ze een diaserie over het wel en wee van het bedrijf. Ze hadden 200 runderen, kalfjes, veel land (wei). Het melken en later het maken van de kaas lieten ze ook zien. Een winkel waar ze de kaas en andere spulletjes verkochten hoorde daar ook. bij. Het was een familiebedrijf. Alle melk werd omgezet in kazen. Uit 5000 liter melk komen 50 grote kazen. Deze gaan naar Albert Hein. Er blijft ook een gedeelte in de winkel. Daarna de rondleiding door het bedrijf. De stank moesten we maar voor lief nemen. We hadden immers toch "spuitspul" genoeg bij ons, 16 dames, dan weet je het wel. Na deze excursie op de "Kaas boerderij", gingen we vervolgens weer een eindje toeren maar nu naar onze eindavond/bestemmingDit werd een dorpje in Brabant, Nieuwkuijk. Naar het uitgaanscentrum "De Ster". Na ons een beetje opgefrist te hebben en een beetje make-up gingen we de zaal in die ze gereserveerd hadden. Een mooie grote sfeervolle zaal. Het was hier goed vertoeven voor jong en oud. Deze avond werd een "Parijse" avond genoemd. Binnen een half uur was deze zaal gevuld met 500 mensen. Ongeloof lijk, om half zeven. Van heinde en ver komen ze hier naar toe om hun feest te vieren. Net als wij, gasten uit Limburg.maar ook gasten uit Almere. Dus iets aparts moest het wel zijn. Dat hebben we ook gemerkt. Ze hadden dus ook een showprogramma tussen het eten door en veel muziek tot circa 22.00 uur. Daarna nog swingend bal tot. na 1.00 uur. De stemming zal er ook al meteen bij vier goed in. Allemaal uit hun bol voor een keer, dat was wel te zien. Je kwam toch immers volgende week niet terug. Dit ging daar elk weekend zo. Met verschillende parties; Las Vegas, Caribisch, Parijse en nog veel meer. mm i m iP 1 11 1

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 5