1 vb Dropping 26 oktober Op woensdag 26 oktober hebben we weer onze puzzel en orienta- tietocht. Wij vertrekken om half acht 's avonds met auto's vanaf de kerk naar onze startplaats. Na een kopje koffie/thee vertrekken de groepen een voor een. Bij terugkomst worden we weer op krachten gebracht met soep, broodje en koffie/thee. Na afloop is er voor de winnaars weer een kleine attentie, waarna hopelijk iedereen weer voldaan naar huis mag terugkeren. Op gave hiervoor bij M. Hendrix tel.: 71792. Op dit nummer kunnen de thuisblijvers ook informeren waar we starten c.q. terugke ren. We verzoeken wel iedereen een pen en zaklamp mee te willen brengen. (Zorg voor goede batterijen). Gegevens over onkosten vermelden we de volgende week. Dames, geef je op als je dit nog niet hebt gedaan op de casino-avond. Tot dan! Cursus kaarten maken Voor deze cursus hebben zich zo veel leden opgegeven dat we er 2 groepen van moeten maken. Een groep op dinsdagmiddag 18 oktober en de andere groep op 25 oktober. Op beide middagen beginnen we om 13.30 tot 15.30 uur in de kelder van "de Wis". Men wordt verzocht mee te brengen; Stanley—mesje, schaar, dun potlood, liniaal. De onkosten f. 10,00 incl koffie en papier e.d. Voor de eerste groep op 18 oktober hebben we al leden benadert. Diegene die nog niet zijn gevraagd doen dus automa tisch mee met groep 2 op 25 oktober. Bij twijfel informeren dan bij Mariet Hendrix, tel.: 71792. Gymgroep De gymgroep van de LVB heeft nog graag aanvulling van haar ledental. Ze gymen in "de Wis" op woensdagmorgen van 9.15 tot 10.15 onder deskundige leiding. Kom dames geef u op en doe mee! Opgave bij Nel Wismans, tel.: 71330. WIE ZAL ONS IN DE TOEKOMST VERZORGEN? Deze vraag wordt de laatste tijd door steeds meer mensen gesteld, met name door vrouwen. Bezuinigingen in de gezondheidszorg (bijv. verkorting van de opnameduur in het ziekenhuis) betekenen, dat er een steeds groter beroep wordt gedaan op de naasten van een patiënt. In 2/3 van de gevallen zijn die verzorgende naasten vrouwen. Wie zal er voor haar zorgen, als ze hulpbehoevend zijn geworden? Uit de publieksdiscussie "Keuzen in de Zoig, vrouwen 'n zorg?" blijkt dat vrouwen het niet vanzelfsprekend vinden, dat hun dochters die zorg op zich zullen nemen. Op hogere leeftijd is dat ook niet meer van de kant van een partner te verwachten, omdat vrouwen gemiddeld 6 jaar ouder worden dan mannen. Bovendien is het bekend dat de gezinszorg nu al met wachtlijsten te kampen heeft terwijl de vraag naar gezinszorg tussen 1990 en 2005 zeker met zo'n 23% zal groeien. Kortom, redenen genoeg om aan dit onderwerp eens extra aandacht te besteden. Wij nodigen U daarom uit op onze thema-avond over "MANTELZORG' d.d. 25 oktober a.s. in gemeenschapshuis "De Wis" te Castenray, aanvang 20.00 uur. Mevr. R. Eijs uit Maastricht verzorgt voor ons deze avond, die er alsvolgt uitziet: 1Inleidende videofilm "Wat is Mantelzorg" 2. Achtergrondinformatie

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 12