-Ed Classens en Roel Hoeymakers matchwinners begin werden de kansen gemist. Dan maak je het jezelf onnodig Na de rust veranderde het spelbeeld enigszins. Een te gehaaste thuisclub tegen een nog defensiever Boekend. Je kon het de gasten ook nauwelijks kwalijk nemen. Een kleine vereniging met nog nul punten. Lukt het niet met voetbal, dan maar de mouwen opstropen en knokken voor een punt. Een kwartier voor tijd gebeurde zelfs datgene waar iedereen voor vreesde, maar gezien de wedstrijd, niemand op telde. Een zeldzame counter die ook nog werd afgerond. Tegen de verhouding in, maar volledig volgens de wetten van het voetbal was het dus gewoon 0-1. Het werd zelfs bijna 0-2, maar een katachtige reactie van keeper Rob voorkwam een complete afgang. Weinigen geloofden er toen nog in. Een deel van het talrijk opgekomen Castenrayse publiek had de terugreis al ingezet toen Ronnie een vrije schop vanaf 18 meter mocht nemen. Het is prettig om een speler te hebben die met dergelijke spelhervattingen weet om te gaan. Ging een soortgelijke vrije trap in de eerste helft nog net langs, deze was raak en het werd zowaar 1-1. Met nog een minuut of vijf te gaan begonnen de spelers zich plotseling te beseffen dat er meer in zat Het werd dan ook nog zeer spannend in die slotfase met een goede kans voor onder andere John. Het bleef echter 1 - 1. De eerlijkheid gebied te zeggen dat dit punt voor het Boekendse R.K.B.V.C. meer dan verdiend was. Het toonde aan dat hard werken meer oplevert dan veel balbezit. Castenray mag nadenken over dit puntverlies, maar moet niet bij de pakken neerzitten. Zondag gaan we op de koffie in Swolgen om daar de tweede bekerronde af te werken. Swolgse Boys is altijd een leuke tegenstander dat zelf ook graag de aanval zoekt. Zodoende zal een wat meer open wedstrijd ontstaan. En dit ligt de blauw-witten heel wat beter... Dus kom zondag weer kijken want D.I.S. JO>èt wilt. ^eej toch neet misse ff Door KEES JANSMA Van nu mede-koploper Lot tum werd afgelopen zondag krap gewonnen. Vooral dankzij het knappe keepers werk van Roel en het goede veldspel van Ed bleef' het tweede in de race om een plaatsje bovenaan de rang lijst. De wedstrijd boeide tot en met de laatste seconde. De beginfase zou Castenray nog bijna opbreken. Spits Marcel werd in de eerste vijf minuten twee keer vrij voor de keeper gespeeld maar wist zich geen raad met deze buitenkansjes. Daarna behoedde Rene Castenray van een vroege achterstand door een ba! van de lijn te halen. Het spel golfde wat op en neer maar de beste kansen waren voor het tweede. Edwin kwam alleen voor de doelman en zag zijn schot via de keeper langs gaan. in de 32° minuut kreeg een Lottummer ver diend een gele kaart na een vuile overtreding op uitblinker Ed. Am per drie minuten later kwam Lot tum door een slapende achterhoe de onverwacht op voorsprong. Castenray toonde veerkracht en kwam via een goede actie van Ed op gelijke hoogte. Hij slalomde om drie Lottummers heen en scoorde beheerst. Missers De tweede helft begon voortva rend. Na een één-tweetje met Pe pijn schoot Marcel de bal in de verre hoek hoog in het doei. Hier mee maakte hij z'n missers van de eerste helft half goed. Castenray trok zich terug in de verdediging en Lottum drong aan. Via een snelle counter vergrootte Casten ray z'n voorsprong. Pepijn werd weggestuurd en die gaf een cross pass aan Marcel. Deze zette de bal voor en Ed tikte de bal knap binnen. Lottum zette druk en ver sierde onterecht een penalty. Een speler van Lottum liep tegen een liggende Jos aan en liet zich val len De inzet werd gered door een goed keepende Roel maar een minuut later kreeg Lottum de bal er toch in. Met een dubbele wicc/a| probeerde Henk om de zaakjes in orde te krijgen maar dit lukte slechts gedeeltelijk. De tijd werd verdedigend voigemaakt met en kele snelle counters die de nodige kansen opleverden maar die weer gemist werden. Koploper Met deze nogal zwaar bevochten overwinning op Lottum behoudt Castenray zijn tweede plaats. Vol gende week wordt weer tegen een (mede)koploper gevoetbald. Dan is opnieuw thuis Volharding aan de beurt. De wedstrijd belooft, net zoals de wedstrijd tegen Lottum. een waar spektakel te worden. Tot zondag om 12.00 uur. Leider Traditioneel zijn de laatste woor den voor leider Henk Arts. "In het moeihjk. In de tweede helft zag ik een goed team op de grasmat. Voetballen en waar dat nodi° is werken." CASTENRAY 2 - LOTTUM 4 3-2 Doelpunten: 35. Lottum; 39. Ed Classens; 46. Marcel Dinghs; 65. Ed Classens; 76. Lottum. Aantal toeschouwers: 35. Kaart: 32. gele kaart (Lottum) wegens van achteren neerleggen van tegenstander. Opstelling: Roel Hoeymakers: John Reynders, Roel Wismans (77. Leo Jakobs), Rene Arts en Jos Derix; Joos Classens, Geert Stiphout en Ed Classens; Pepijn Houwen (77. Freek Kuypers), Marcel Dinghs en Edwin Dinghs. Stand: 1. Venray (5-8); 2. CASTENRAY (5-8); 3. Volharding (5-8); 4. Lottum (5-8); 5. Stormvogels (5-7); 6. Ysselsteyn (4 6); 7. Resia (5-6); 8. SSS (5-5); 9. BW (4-2); 10. Geijsteren (6-1); 11. DIS (6-1); 12. Leunen (5-0). Topscorers: I. Marcel (8); 2. Freek (6); 3. Pepijn (4); 4. Ed (3); 5. Edwin (2); 6. Jos, Leo, Sjaak (1). Castenray weer op de rails

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 9