Rookgordijn rond Castenray 2 trekt langzaam weg CASTENRAY ONDERUIT IN DERBY CASTENRAY 2 - DIS 3 3 - 0 Doelpunten: 11. Edwin Dinghs; 37. Freek Wismans; 90. Marcel Dinghs. Aantal toeschouwers: 23. Kaarten: geen. Opstelling: Roel Hoeymakers; John Reytiders, Sepp Willemsen (46. Roel Wismans), Jos Derix en Sjaak Cremers; Ji>os Classens, Geen Stiphout en Freek Wismans; Pepijn Houwen, Marcel Dinghs en Edwin Dinghs (60. Renzo Classens). Door KEES JANSMA Afgelopen zondag stond de ee^rste competitiewedstrijd op het programma. Deze 'competitie-kop afhak ker' was meteen de derby tegen vijand Oirlo. Vanaf het begin werden de gasten goed aangepakt. Het middenveld van Oirlo werd finaal weggespeeld en de eerste kansen "werden in de eerste minuten al gecreëerd en daarna gemist. Maar bij de eerste hoekschop was het ai meteen raak. Een lage voorzet van Geert werd door Marcel tactisch gemist en Edwin stond klaar om vanaf 10 centimeter voor de doellijn keihard in te schieten. Castenray ging goed door met drukken op de Oirlose verdediging. Het was weer een hoekschop die de voorsprong vergrootte. Jos gaf de bal hoog voor en Freek knalde de afgeketste bal onhoudbaar langs de keeper. De rust werd inge gaan met, gezien het aantal kansen, een te kleine voorsprong. Kansen Na rust ging het iets minder aan Castenrayse kant. Er werd iets minder scherp gevoetbald dan in de eerste helft. Roel W. was in het veld gekomen voor Sepp, die een zwerende teen had. Een schitterende combinatie zorgde in de eerste minuut van de tweede helft al meteen voor de eerste kans. Vanuit de verdediging werd de bal via drie tikjes afgeleverd bij Marcel die alleen voor de keeper kwam. De keeper keerde de te zachte inzet knap. Het was trouwens niet de eerste kans voor de spits. De verdediging deed knap z'n werk. Roel H. heeft in de tweede helft niet één fatsoenlijke bal od goal gekregen. Het middenveld domineerde Oirlo maar in een aanval was men niet trefzeker genoeg. Renzo kwam in de 60e minuut voor Edwin in het veld. In de laatste minuut was het dan toch nog raak. Een slim balletje diep op Marcel bracht hem weer alleen voor de keeper. Dit keer was hij wel cool genoeg en schoof de bal rechts langs de doelman Oprollen Castenray speelde een verdienstelijke wedstrijd.f Er werd veel beter gevoet bald dan in de oefenwed strijden. Alleen verzuimde Castenray om Oirlo op te rollen. Volgende week wordt er gespeeld in en tegen Leunen 7 Leider De laatste woorden zijn voor leider Henk Arts: "Het begin van de wedstrijd was goed. Er werd alleen te ruw met de kansen omgesprongen. De tweede helft brak zicht baar bij veel spelers op. Er werd naar mijn smaak te vaak simpel balverlies geleden. In het eerste competitieduel zijn de blauw-witten er niet in geslaagd om beide punten thuis te houden. De Castenrayse formatie trad aan tegen het Oirlose D.I.S., wat tijdens de Venray Cup nog op een 4-1 nederlaag getracteerd werd. Desondanks begon S.V.C., gesteund door veel publiek, sterk in de openingsfase en werden er enkele kansen gecreëerd. Het duurde dan ook maar 7 minuten voordat het eerste doelpunt een feit was. Een snelle aanval bracht de bal binnen het strafschopgebied van D.I.S. waar Björn na een individuele actie het leder panklaar voor Marco's voeten schoof. Deze wist met dit buiten kansje wel raad en schoot snoeihard in: 1 - 0. Enkele minuten later voorkwam de paal een vroegtijdig tegendoelpunt. De druk van de gasten nam echter steeds meer toe door bijna elk persoonlijk duel te winnen. In de 27ste minuut was het dan ook Frank Stevens die namens Oirlo de gelijkmaker aantekende. Na die gelijkmaker bleven de groen-witten aandringen en mocht Castenray de handen dichtknijpen met een 1-1 ruststand. Ook de tweede helft bleef D.I.S. heer en meester, mede dankzij een slecht fluitende scheidsrech ter. In de 72ste minuut kwamen de Oirlonaren na een hoekschop verdiend op voorsprong. De blauw-witten drongen nog wel aan, maar het team kon geen echte vuist maken waardoor de gasten het hoofd makkelijk boven water konden houden. Het was dan ook Oirlo dat in de 85ste minuut scoorde en de eindstand op 1 - 3 bepaalde. A.s. zondag zal er in ieder geval uit een ander vaatje getapt moeten worden wanneer Castenray op bezoek gaat bij koploper Merselo. Het heeft hier echter nog wat goed te maken na de 2 - 5 nederlaag tijdens de Venray Cup. h>é>t wilt jgeeJ toch neet misse ff T c Elftal neemt vaste vorm aan

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 4