RABOBANK ZEVENRODE. Aangenaam. Rabobank Q WERELD RUITER SPELEN Rabobank hoofdsponsor WERELDRUITERSPELEN 1994 KOMEN NAAR DEN HAAG In Den Haag worden deze zomer (27 juli t/m 7 augustus) de Wereldruiterspelen 1994 gehouden. Er strijden in het Haagse Zuiderpark en op het landgoed 'De Vlasakkers' bij Amersfoort/Soest dan zo'n 700 topruiters en topamazones om de officiële wereldtitels dressuur, springen, endurance, voltige, military en vierspannen. De organisatje verwacht niet minder dan 300.000 bezoekers. Speciaal voor de Wereldruiterspelen wordt er in het Zuiderpark naast het ADO Den Haag stadion (10.000 zitplaatsen) een extra stadion gebouwd. Dit nieuwe, tijdelijke stadion heeft een capaciteit van 26.000 zitplaatsen. De Wereldruiterspelen 1994 is het grootste naoorlogse sportevenement dat in Nederland wordt gehouden. Het is uniek dat een dergelijk groot ruitersportspektakel naar ons land komt. De wereldkam pioenschappen hebben nog nooit plaatsgevonden in ons land. De laatste keer, vier jaar geléden, gingen ze naar Stockholm. De Wereldruiterspelen worden groots geopend. Op 27 juli zal 's avonds prins Willem Alexander acte de présence geven en de officiële opening verrichten. Honderden paarden en ruiters voeren een spectaculaire show op. Het optreden wordt letterlijk opgelicht met een flitsende lichtshow. Wereldtop Aan de start verschijnt de complete wereldtop.-Bijna vijftig landen vaardigen in totaal zo'n 700 deelnemers af. Duizend paarden zullen zich van hun beste kant laten zien. Voor Nederland zal onder meer Ysbrand Chardon strijden om de wereldtitel bij de vierspan nen. Ook Piet Raaymakers en Jos Lansink, die tijdens de Olympische Spelen in Barcelona goud wonnen bij de springkampioenschappen van de landenwedstrijden, verschijnen aan de start. -- -• Behalve in het Zuiderpark zal ook een aantal wedstrijdonderdelen op landgoed "De Vlasak kers" in Amersfoort/Soest plaatsvinden, namelijk de marathon van de vierspannen en het onderdeel cross country van de military. De wedstrijden in Den Haag worden opgeluisterd door artiesten, show en speciale dressuurdemonstraties. Wereldtitels Er zijn wereldtitels te behalen in de onderdelen springen, dressuur, military, endurance, voltige en vierspannen. De endurance (lange afstandswedstrijd) is uitgezet op het Wassenaarse Duindigt en langs het strand. Een week voor de spelen, op 23 juli, wordt er in de binnenstad van Den Haag een grootse optocht gehouden. Het thema van de optocht is de geschiedenis van het paard. Honderd tot tweehonderd paarden en ruiters zullen het thema vormgeven. Kaartverkoop De Rabobank is een belangrijke sponsor binnen de hippische sportwereld. De sponsoring van de Wereldruiterspelen 1994 wordt dan ook gezien als dé bekroning van de jarenlange inspanningen voor de paardensport zowel nationaal als internationaal. De Rabobank heeft als hoofdsponsor een centrale rol bij de kaartverkoop. Dit houdt in dat vanaf 2 mei bij alle Rabobanken in het land kaarten zijn te bestellen voor dit grote hippische festijn. H D0( DSM M 0 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 10