ORDE VAN VERDIENST "DE BESTE KNUPPEL 1994": HAY PHILIPSEN Hay van harte gefeliciteerd De Schanseknuppels. tenni sclub 2J& mlJlml Site raêtZfiflpL .Me. Latoioacs msliiaoL 10 Op 14 februari 1994, carnavals-maandag, zal in Castenray voor de tiende keer de orde van verdienste worden uitgereikt. Deze orde, "De Beste Knuppel" genoemd, wordt elk jaar uitgereikt aan een persoon die zich verdienstelijk heef1, gemaakt voor de Castenrayse gemeenschap. De vijf helpende verenigingen en S.J.W.C., in samenspraak met de CV de Schanseknuppels, hebben un aniem besloten om "De Beste Knuppel 1994" toe te kennen aan Hay Philipsen. Hay is geboren en nog steeds wonende net over de Castenrayse grens in Horst. Maar dat het een rasechte "Caselse" is geworden blijkt wel uit hetgene wat hier onder volgt. A De ouders van Hay besloten namelijk om hun kinderen in Castenray de lagere school te laten volgen en niet in Horst omdat die afstand veel groter was. Vandaar ook dat Hay in Castenray zijn vrienden kreeg en dus steeds meer "Casels" gericht werd. Omdat er toendertijd maar enkele verenigingen waren binnen de Castenrayse gemeenschap besloot Hay op 16 jarige leeftijd om lid te worden van de J.B.T.B. jong boeren en tuinders al gauw genoeg werd Hay opgenomen in het bestuur van deze club en later heeft hij zelfs nog enkele jaren het voorzitterschap op zicht genomen. Ook stapte Hay bij culturele avonden van diezelfde J.B.T.B. op de bühne op om het volk te vermaken met grappen en grollen. Het bleek toen dat Hay op de bühne prima uit de voeten kon voor een groot gehoor. Vandaar ook dat Hay benaderd werd om de dagen rond vijf december bij de Castenrayse mensen als sint op huisbezoek te gaan. Hay zei hierop geen nee. Later werd dat uitgebreid met het bezoek aan de lagere school en aan het gemeenschapshuis. Tot de dag van vandaag vervult Hay de rol van sint binnen de Castenrayse gemeenschap nog altijd. In de periode dat Hay de rol van goed heilig man op zich nam kreeg hij ook connecties met het carnavals gebeuren. Hay werd namelijk gevraagd om op de bonte-avonden als ceremoniemeester het geheel aan mekaar te praten. Deze taak nam Hay met alle plezier op zich. Toen in 1977 de toenmalige vorst bekent maakte te zullen stoppen was het niet veirwonderlijk dat de Carnavalsvereniging als eerste Hay polste voor de functie van Vorst van de Schanseknuppels. Ook deze taak nam Hay op zijn schouders en heeft die vervult tot no vember afgelopen jaar. dit wil dus zeggen 16 jaar vorst, een periode waarin het Castenrayse carnavalsge- beuren zich ontzettend heeft ontplooid. Tevens was Hay de laatste acht jaar woordvoerder namens de vorstenraad bij de installatie van de prins in Venray. De vorstenraad is het overkoepelende carnavalsor gaan van Venray met de kerkdorpen. Dat Hay daarvan woordvoerder mocht zijn was toch een flink stuk Castenray promotion. In die tijd dat Hay de functie van Vorst op zich nam had hij ook juist plaats genomen in de oprichtingscommissie voor de fanfare, Toen de fanfare er eenmaal was heeft Hay ook nog enkele jaren zitting genomen in het bestuur. Verder is Hay ook al vele jaren te aanschouwen als veiling meester op de vlooienmarkt in Castenray georganiseerd door de LVB. Voor deze lange staat van dienste voor de gehele gemeenschap zal hem op Carnavalsmaandag 14 februari 1994 om 21.11 uur door prins Wiek 1 de orde van verdienste worden uitgereikt. Wij geven op deze avond iedereen de gelegenheid om Hay te feliciteren met de ontvangst van deze onderscheiding door de Castenrayse gemeenschap. Mededeling tenirsciub Ütca Hierbij willen we u'even een foutje recht zetten. ■Jullie hebben het de vorige keer in krentje gelezer» wie de ciubvrouw van 1993 was. t.c.qirló/castenrak Qat gegeven klopten we! maar.wié a's 3 de geemdigd was is niet goed correct hieioq nogmaals de gegevens van riubvrouw 1993 C.'ubvfQuw 3 393 was 'neke Peeters met 91 ent Mijn excuses voor de verkeerde gegevensmaarbij deze nog gecorrigeerd.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 10