OPTOCHT Carnaval nadert al wer. Ziedde nog nie an ut denke of an ut timmere Stek de koppe bei elkaar, dur kumt gegarandierd en goed idee ut. Daor zien al verschillende deelnemers an ozze vurzitter Jac Wismans (Tel: 71438) durgegève, daörum gef ow ok gauw op. VRIJDAG 4 FEBRUARI ALD-WIEVERBAL Er begint links en rechts al flink wat léve ien de brouwerij te komme want iederën wil goed verklèd op ut ald-wieverbal komme De vröllie van de road zien al wer druk an 't knippen en nëejje um mit ald-wieverbal ien en nëejje creatie vur dun dag te komme. As ge iets möjs makt hedde der joare plezier van. Wat vur en verrassing zal dör dit joar wer zien? Kom durrum zelf op 4 februari nör ut ald-wieverbal dan kundse ut allemol zelf mitmake. CASTENRAY 3 - YSSELSTEIJN 5 (vriendschappelijke wedstrijd) 3 - 3 Doelpunten: 25. Tegenstander; 31. Tegenstander; 39. Jos Derix; 55. Marcel Dinghs; 64. Jos Derix; 75. Ysselsteijn; 82. Ysselsteijn; 88. Ysselsteijn. Kaarten: geen. Toeschouwers: Voor een vriendschappelijk duel was het behoorlijk druk. Opstelling: R.Hoeymakers (11. M.Dinghs); C.Soamers, R.Arts, J.Peeters en M.Kleeven; R.Saris (46. R. Hoeymakers)J.Derix en E.Dinghs; L.Heidens, H.HoogendaiB en R.tfismans (46. T.Houwen). De eerste wedstrijd van 199A en dus ook het eerste verslag van 1994. Het was weer te merken dat het een tijdje geleden was dat er samen gevoetbald was. Het december-vreet-en-zuip-effect had duidelijk uitwerking gehad. De tegenstander was Ysselsteijn 5, normaal uitkomend in de derde klasse. De wedstrijd begon met een duidelijk overwicht voor Ysselsteijn. Bij Castenray liep het van geen kanten: verkeerde passjes, ziekenhuisballetjes, geen b.alcon- trole en nog maar op. Maar enkele aanvallen van Ysselsteijn werden goed afgeslagen. In de lle minuut redde Roel op een laag schot, de bal stuitte tegen de paal, kwam terug en stuitte tegen de neus van Roel. Die neus kon daar niet tegen en begon te bloeden. Henri, nam de keeperstaak over en Marcel kwam in de spits voor Henri. Nauwelijks ingevallen kreeg Marcel een kans alleen voor de keeper. De keeper redde knap. VeeLmeer kreeg Castenray niet meer klaar voor het doel van Ysselsteijn. Ysselsteijn echter wel bij Castenray en Henri had enkele goede reddingen. Cor redde nog twee keer op de lijn. Ysselsteijn scoorde twee keer in de eerste helft wat ook vijf keer geweest kon zijn. Bij één van de enkele tegenaanvallen wist Jos te scoren. Hij lobde over de keeper heen en scoorde via een verdediger. Ruststand één tegen twee. In de tweede helft was Roel weer onder de lat gaan staan en Henri gaan voetbal len. Vanaf het begin liep het meteen een stuk beter. De eerste 20 minuten waren volledig voor Castenray. Marcel wist op een pass van Mike vanaf de linkerkant de keeper te verschalken met een leep schotje. Jos maakte de goal van de wedstrijd: hij ving de bal op rand 16 meter, op op zijn borst, liet hem een keer stuiten en haalde toen keihard uit. Zijn volley kwam strak in de rechterraiddenhoek. Toen was het gedaan met 't derd. Ysselsteijn nog helemaal over en won verdiend. De tweede helft bleek toch langer te duren dan twintig minuten. Een nuttige oefenwedstrijd voordat komende zondag de derby tegen Oirlo gespeeld wordt. Het publiek wordt verwacht in grote getale te verschijnen. Er is ook veel politie aanwezig om de supportersgroepen van Oirlo en Castenray uit elkaar te houden. Het is dus niet nodig om, voor eventuele lastige Oirlonaren te temmen, staven, eieren en dergelijke mee te nemen. Bengaals vuurwerk is wel toegestaan. Tot komende zondag om 11.00 uur op het overbekende sportpark. Kees Jansma

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 5