De Echte Bakker Kerkstraat 14, Horst tel. 04709-81085 ECHTE BAKKERS STEUNEN NATIONAAL RAMPENFONDS REGIO - Onder het motto 'Uw steun is broodnodig' starten de 350 Echte Bakkers in Nederland op donderdag 13 januari eep landelijke actie. Van elk Volkoren Wiekenbrood dat over de toonbank gaat, zal Fl. 0,20 afgedragen worden aan het Natio nale Rampenfonds. Dit geld is bestemd voor de gedupeerden van de overstroming in het Zuiden. De aktie zal duren tot het eind van de maand. De overkoepelende organisatie, Stichting Echte Bakkersgilde, hoopt op die datum minimaal 125.000 broden te hebben verkocht. Om het streefaantal te bereiken is het uiterst voedzame en gezonde Volkoren Wiekenbrood ingezet. Het wiekenbrood is een volkoren variant van het Echte Bakkers Molenbrood en gemaakt van volkorenmeel en gekneusde tarwe met zemelen en kiemen. Door het ambachtelijk procédé van malen tussen de molenstenen blijft de volle geur- en graansmaak van meel en tarwe intact, terwijl ook de vitaminen en mineralen bewaard blijven. De Echte Bakkers die herkenbaar zijn aan het gele logo, hebben 600 verkooppunten in geheel Nederland. Recordopbrengst Gezien de populariteit van het Molenbrood verwachten de Echte Bakkers een recordopbrengst voor deze aktie. Op de speciaal voor deze aktie gemaakte papieren broodzakken met hetlogo "Help 't Zuiden, 't is een ramp" wordt de consument erop gewezen dat, door het kopen van het Volkoren Wiekenbrood, een goed doel wordt gesteund. '3

Castenrays dorpsblad De Schans | 1994 | | pagina 13