n j 7 De Tweede Wereldoorlog was voor velen natuurlijk een zware en zwarte tijd geweest, maar had ook allerlei mensen onder moeilijke omstandigheden dicht bij elkaar gebracht en hen in onverbrekelijke vriendschap verbonden. De "bouwheer" en eer3te secretaris van het Wereld Muziek Concours, de Ker kradenaar Johan Scholtes, was een internationaal bekend verzetsman met vele contacten. Deze contacten maakten het mede mogelijk, dat orkesten die er onder normale omstandigheden nog niet over zouden denken te concerteren in een grote tent in een Zuidnederlands mijnstadje, toch gehoor gaven aan de oproep naar Kerkrade te komen. Zo traden reeds tijdens de eerste WMC's befaamde orkesten als het London Symfonie Orchestra, het Londonse Royal Phi 1harmonisch Orkest en het koor en orkest van de Sixtijnse Kapel Rome in Kerkrade voor het voetlicht. De accommodaties voor de concoursen en concerten waren enorme tentcom plexen, die vanuit Konstanz aan de Bodensee, waar men toen al meer erva ring had op het gebied van de organisatie van grote festiviteiten, naar Kerkrade werden gehaald. De tenten boden plaats aan zes tot tienduizend toeschouwers. Doordat Kerkrade reeds in een zeer vroeg stadium een pro fessionele voetbalclub rijk was, konden de populaire mars- en showwed strijden sinds 1954 in een groot voetbal- en atletiekstadion plaatsvinden, waar tien tot twintigduizend toeschouwers plaatsvonden. (wordt vervolgd) zaterdag 26 juni 10:00 uur oud papier, helpers: N.Strijbos, H.Dinghs, Jan Versteegen. 09:30 uur aanwezig zijn bij Piet Arts. zondag 27 juni: 17:00 uur inspelen in "De WIS" 17:45 uur vertrek naar Oostrum. 19:00 uur optreden Peeltournooi woensdag 30 juni 20:00 uur repetitie in Overloon, vertrek 19:30 uur. donderdag 1 juli: 20:00 uur repetitie in Overloon, vertrek 19:30 uur. zaterdag 3 juli: Financiële rondgang 1993 13:00 uur verzamelen in café Hesen in uniform. EVEN ONTHOUDEN 5 t/m 8 juli repetities in de Merthal te Horst aanvang 20:00 uur. 10 juli 20:00 uur Generale repetitie in "De WIS". 11 juli deelname WMC Kerkrade. St i IB 22J23 A************************************************

Castenrays dorpsblad De Schans | 1993 | | pagina 7