svc senioren redactie 2e elftal. 14 het 2e elftal naar de receptie van Sjaak en bij Hesen. Zorg dat je op tijd bent. Vrijdag 2 juli gaan we met Belinda. Vertrek om 18.45 uur GEVRAAGD met spoed gevraagd OPBERGRUIMTE ter grootte van garage voor korte tijd. Vakantie de Schans Op de volgende vrijdagen zal er, i.v.m. vakantie, geen Schans verschijnen: - vrijdag 23 juli - vrijdag 30 juli - vrijdag 6 augustus Lever de copyen betreffende deze periode op tijd in. Dus uiterlijk op dinsdag 13 juli voor 19.00 uur. Ingezonden stuk Toen ik in 1918 naar school moest was dit in Oirlo, want Castenray en KI.Oirlo behoorden in die tijd nog bij de paro chie Oirlo. Hier was toen pastoor H. Reynen en de kapelaan was G. Gerards. Toen Castenray in 1922 een zelfstandig rectoraat werd is als eerste rector toen benoemd kapelaan Gerards uit Oirlo. KI.Oirlo werd toen bij Castenray ingedeeld omdat dan het aantal inwoners hierdoor wat groter was. In 1925 stierf in Oirlo pastoor Reynen, en toen is de rector van Castenray benoemd tot pastoor van Oirlo. Toen begonnen de moeilijkheden, want nu behoorde KI. Oirlo weer ineens bij de parochie Dat Castenray hierdoor ineens weer enige tientallen schoolkin deren verloor dat telde blijkbaar niet mee. Zo ging dat in die tiid. Vier keer zijn ze vanuit KI.Oirlo naar Roermond geweest om bij de bisschop hiertegen te protesteren. Maar zonder resultaat. Het bleef zoals het was. pastoor Gerards is van 1925 tot 1952 pastoor geweest in Oirlo en is daar in 19.4 gestorven. Toen er in Oirlo een andere pastoor was is er onder de gezinshoofden in KI.Oirlo een enquete gehouden met de vraag: "als U het voor het zeggen had, waar zou U dan bij willen horen, bij Oirlo of bij Castenray". De uitslag was als volgt: 28 personen stemden voor Castenray - 3 personen stemden voor Oirlo - 2 personen hadden geen voorkeur. De uitslag van deze enquete is naar het bisdom in Roermond gestuurd. Deze keer kreeg KI.Oirlo wel gehoor bij de bisschop en eindelijk telde wel de meeste stemmen. G. Classens, Veulen. tel.: 04784-1918 S.V. CASTENRAY

Castenrays dorpsblad De Schans | 1993 | | pagina 14