basisschool Vandalisme rond de school Niet zo vaak richten we ons tot u in de Schans voor "ongemak ken" op of rond het schoolterrein. Toch is er nu zeker reden toe, na het afbranden van het houten speelhuisje op de speel plaats, afgelopen weekeinde. Dit is niet de eerste daad van vandalisme. Vaak stellen we vast, meestal na het weekeinde, dat er met vuur gewerkt is, rommel is veroorzaakt, schade aan dak en/of omheining is toegebracht. Niet altijd "grote" scha de, maar toch. Vervelend voor de beheerders van de school, de omwonenden, maar in de eerste plaats voor de kinderen die naar school gaan. We hebben dat goed kunnen merken aan hun reakties na het afbranden van hun speelhuis. Waarom nu dit schrijven? Niet om de beschuldigende vinger uit te steken. Dat is niet aan ons. Bovendien is in dit geval aangifte gedaan bij de politie die e.e.a. onderzocht. Wel om onze zorg te uiten. Zorg namelijk over het gebrek aan fatsoen, ondoordacht handelen, egoïsme en gebrek aan respect bij de veroorzakers van de overlast en schade. Die veroorza kers zijn klaarblijkelijk niet in staat te beseffen, dat anderen, en in dit geval ook nog kinderen, met de brokken zitten! Bovendien beseffen ze niet dat de gemeenschap Casten- ray er een slechte naam door opbouwt. Laten we met zijn allen proberen deze ontwikkeling te keren. Sociale controle is in deze zeker niet verkeerd! Het moet toch niet nodig zijn om afsluitbare hekken rond de speelplaats te plaatsen. Wil het echter een "open" plek blijven waar kinderen ook buiten schooltijd kunnen spelen dan zal de situatie moeten verbeteren. Ik hoop dat eenieder die daar iets aan kan doen, hieraan meewerkt. Namens het bestuur, team en ouderraad, P. van Wegberg, dir. GOUMANS b.v. APS KEURING.KLAAR Onderhoud en reparatie van alle merken Schade-expertises Banden,uitlaten en accu-'s tegen concurrerende prijzen Verkoop van "nieuwe" en "gebruikte auto-'s Vakantiebeurten Fiat Uno 45S,5-deurs,1OS Fire I.E. Mazda 323,Sedan 1600i Nissan Micra Opel Vectra automaat,km-stand 30000 VW-Golf1600,1 ste eigenaar 1990 1991 1987 1990 1989 Garagebedrijf "De Kreitenberg",Tel04709-86528 Voor zowel verzekerden als particulieren Uitvaartverzorging Telefoon 04780-88889 Dag en nacht bereikbaar Gespecialiseerd in opbaring thuis Noordsingel 24 5801 GK Venray

Castenrays dorpsblad De Schans | 1993 | | pagina 11